jít naiDNES.cz

Proti ALS se plavalo ve studené Vltavě: Nechyběli Svoboda, Hilgertová ani Zach

Cílem projektu Prague City Swim je přispět na boj s onemocněním ALS a upozornit na toto neurodegenerativní onemocnění. Podpořila ho i řada známých tváří a sportovců. | foto: Koláž Expres.cz

I když počasí nebylo nic moc a vodním radovánkám moc nepřálo, sešly se na Střeleckém ostrově v Praze davy nadšenců i známých osobností. Všichni společně chtěli v rámci projektu Prague City Swim přispět na boj se zákeřným onemocněním ALS, na které zemřel Stephen Hawking i Stanislav Gross.

Účastníci závodu Prague City Swim, kteří se i přes ryze podzimní počasí rozhodli podpořit dobrou věc, v hromadném startu plavali délku 1650 metrů, pro méně zdatné plavce byla připravena trať v délce 600 metrů. 

Novinkou bylo zařazení nové kategorie závodu, tou byla plavba na paddleboardu kolem Střeleckého ostrova se stejnou délkou tratě. Stand Up Paddle si mohli užít jednotlivci i týmy o maximálně 7 lidech. Závodu se účastnili i sami nemocní ALS, za což sklidili u přítomných velký obdiv a uznání. Zákeřné onemocnění totiž pohyb a aktivní životní styl velmi často dost limituje.

Amyotrofická laterální skleróza je nevyléčitelná nemoc, kterou dnes jen v Česku trpí na 800 pacientů. A cílem akce bylo nejen na ni upozornit, ale také vybrat prostředky na výzkum, nákup pomůcek a terénní péči o pacienty.

Nechyběli ani slavní ambasadoři jako pětibojař David Svoboda, který dorazil poměřit síly i se svým dvojčetem Tomášem, Daniela Písařovicová, která akci moderovala s grácií sobě vlastní, nebo kajakářka Štěpánka Hilgertová. Ta vyrazila na paddleboard na Vltavu a šlo jí to víc než dobře.

Kromě závodů byl připravený i doprovodný program pro děti a pro ty, jimž se do ledové vody nechtělo a na paddleboard nesebrali odvahu nebo potřebný počet lidí do týmu. Vítězům i poraženým pak zazpívala Emma Smetana.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat