Petra Špalková: Na děti nejvíce platí láska a důslednost, žádný kamarádský vztah

Známá herečka Petra Špalková (44), která je známá třeba z nekonečného seriálu Ulice, je maminkou dvou dětí. I když sama je považována okolím za ženu, která hodně tíhne k přírodě, ve výchově ratolestí má jasno a přes to nejede vlak.

Sympatickou herečku Petru Špalkovou Expres zastihl na tiskové konferenci k podzimnímu schématu ČT Déčko, kde sama bude vystupovat v pořadu, který je určen ke vzdělávání dětí. Proto nám to nedalo a zeptali jsme se, jaký ona má názor na výchovu potomků.

„Je to samozřejmě individuální, každý k tomu má jiný přístup. Ale já preferuji to, že dítě se má vychovávat v lásce a v důslednosti. Prostě mu určovat hranice, v tom je nejšťastnější. Žádné kamarádské vztahy, kdy necháváte dítěti volnou ruku, aby si ty mantinely určovalo samo,“ rozpovídala se Petra pro Expres.

Sama se snaží být na své dvě děti důsledná a přitom jim dávat co nejvíce lásky. Nechce jen přikazovat, ale předvádět, jaké je to žít podle pravidel, která jsou k „dospělému“ životu potřeba.

„Já do toho nechci nikomu mluvit, ani do toho, co se týče školství, kdy je teď až přemíra nabídek, přemíra informací, že maminky to nemůžou všechno vstřebávat. Ta dnešní doba je sice skvělá na dostupnost všech informací, ale stejně je nejlepší se řídit intuicí. A já to mám v sobě tak, že se nejlépe vychovává v lásce a určování hranic, protože ty si opravdu samy děti nevytvoří,“ uzavřela vyprávění usměvavá herečka.

Ta se sice usmívala, ale působila velice plaše. Jako by se na veřejnosti necítila moc dobře. Ale i tak byla při rozhovoru velmi milá a odpovídala s nadhledem na všechny otázky. 

Fotogalerie

Komentáře