Petr Uhlík (25) naprosto bravurně a přesvědčivě ztvárnil roli českého sériového vraha Ladislava Hojera v krimi sérii Metoda Markovič:Hojer. A jak se nechal slyšet, dokonce už na casting přišel převlečený za Hojera.
„Byl to můj nápad a bylo to takové celé spontánní. Nikdy předtím jsem to neudělal, ale je pravda, že od té doby to dělám se všemi castingy podobně,“ přiznal v rozhovoru pro Expres Uhlík s tím, že se na kamerových zkouškách, kde byl celý tvůrčí tým, cítil jako Hojer sebevědomě.
Jak dále prozradil, příprava na natáčení byla skutečně velmi náročná, a to především v rámci objemu informací, které k této roli musel přečíst a vidět. Petr musel také kvůli své roli zhubnout.
„Bylo to velmi extrémní. A já jsem měl ten luxus, protože jsem byl v angažmá, tak jsem ten čas měl, takže jsem si to dovolit mohl,“ uvedl Uhlík, který během natáčení pociťoval únavu i napětí.
„Nenosil jsem si myšlenky toho, co jsme tam dělali. Měl jsem i klidné spaní, takže mě to nějak ani nestrašilo, ale člověk cítil, že každá scéna, kterou jsem tam měl, byla samozřejmě energicky vypjatá a většinou se nestopla tím, když se řekl konec. A když to chce člověk zahrát dobře, nastartuje vnitřní motor, ale bohužel ho neumí hned zastavit,“ uvedl Uhlík.
„Možná jsem nepříjemnější, za to se omlouvám, ale moje žena mi dala takový support a i kvůli tomu, že je herečka, měla k tomu o hodně větší pochopení. Z tohodle mě vysekala a hrozně v tom podporovala,“ vysekl poklonu své manželce Andree, která se také objevila v jedné epizodě.
Jaké ohlasy sklízí za roli Ladislava Hojera? Co Petr Uhlík prozradil ke své roli novináře Dalibora Tomáška v Ulici? Odpovědi na tyto otázky se dozvíte ve videu v úvodu článku.
Fotogalerie |