Zemřel herec Petr Oliva (†75): Mistrovský hlas Redforda a Bodieho z Profesionálů

Zemřel Petr Oliva, český Redford a nezapomenutelný hlas Bodieho z Profesionálů. | foto: ČTK

Byl to sice herec menších rolí, i tak se ale Petr Oliva (†75) navždy zapsal do srdcí televizních diváků. Jeho tvář znají seriáloví i filmoví diváci, kteří ho měli rádi pro jeho dobrotu, ale také pro jeho nezapomenutelný hlas. Teď však přišla smutná zpráva, dnes ráno zemřel.

Herce Petra Olivu jste mohli znát jako podplukovníka Kalinu ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Hrál také ve 30 případech majora Zemana, v Sanitce nebo Pojišťovně štěstí. 

I když nemíval hlavní role, i ty menší byly díky němu dost výrazné a oblíbené. Dnes ráno bohužel přišla smutná zpráva z Divadla Radka Brzobohatého, kde herec hrál. 

„Tato zpráva nás velice zasáhla. Petře, budeme vždy vzpomínat s láskou. Nikdy nám nepřestanete chybět!“ bylo napsáno na facebookovém profilu divadla.

Veřejně poslala Petrovi vzpomínku jeho druhá žena, herečka Regina Rázlová (71). Vzali se v roce 1977 a narodila se jim dcera Adéla. Když oslavila rok, přišel rychlý rozvod, který zpřetrhal všechny vazby. Oliva si našel jinou ženu, herečku Dagmar Čárovou (60), s níž se později oženil.

Na Petra Olivu dojemně zavzpomínala jeho druhá žena Regina Rázlová. Rozešli se...

Na Petra Olivu dojemně zavzpomínala jeho druhá žena Regina Rázlová. Rozešli se...

Podrobnosti o tom, jak Petr Oliva zemřel, zatím nejsou známy. Svým hereckým kolegům bude velmi chybět. Byl kamarádský, přívětivý a vždy rád druhým pomáhal. 

Oliva se proslavil rovněž jako dabér. V dabingu propůjčil svůj hlas kupříkladu francouzskému herci Pierru Richardovi či postavě Bodieho z britského krimiseriálu Profesionálové. Jeho hlas v nových počinech už bohužel nikdo nikdy neuslyší. 

Komentáře