Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Česká televize natáčí seriál o chatařích, scénář napsal tvůrce Mostu! Kolečko

  Česká televize připravuje nový seriál s pracovním názvem Chataři. Zazáří v něm i Igor Bareš, Eva Leinweberová a František Filip Červenka známý z Mostu! | foto: Česká televize

  Česká televize natáčí nový seriál s pracovním názvem Chataři! V chatové oblasti Nižbor na Berounsku se proto potkali Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a mnozí další, aby tam natočili třináct dílů série, k níž napsal scénář dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko. Režie se ujal Radek Bajgar, který je podepsaný pod komediemi Teroristka a Teorie tygra.

  „Mě baví, že na chatě se potkají lidé z různých sociálních vrstev. Mohou mít úplně odlišnou práci, jiné vzdělání, příjmy, jsou tu voliči všech stran, jenže na chatě je to jedno. Tedy většinou. Ostatně seriál charakterizujeme sloganem: Tady bude pohoda, i kdyby nás to mělo stát život!“ říká kreativní producent nového seriálu České televize Josef Viewegh.

  „Taky žiju napůl na Sázavě a chatovou osadu mám přímo pod barákem, takže jsem se k tématu cítil mimořádně povolaný. Trochu zvláštní na projektu bylo, že Petr Kolečko sám nikdy nechatařil. Ale naštěstí je jednou z hlavních postav ajťák, takový mimoň, přes kterého ostatní chataře nahlížíme. Samozřejmě že si chataření postupně zamiluje. A to samé se stalo Kolečkovi, letos má chatu pronajatou na celé léto, stal se z něj normálně chatař,“ doplnil.

  „Hraju ajťáka, programátora z Prahy Davida Srovnala. Manželka Ivana nám pronajala na sezonu chatu, abych prý přišel na jiné myšlenky a abychom mohli být v přírodě, v lese, u vody, u potoka, rozdělat si oheň v krbu a hlavně zažít tu chatařskou pohodu. David k tomu všemu moc vztah nemá, dělá to vlastně kvůli Ivaně,“ říká ke své nové roli Martin Myšička, jehož partnerku Ivanu si zahraje Pavla Beretová. 

  „Když jsem poprvé přijížděla na plac, měla jsem slzy štěstí v očích, je to sen mít takovou chatovou oblast jako lokaci pro natáčení. Moc se těším, bude to krásné léto v přírodě. Chalupaření obecně miluju, nejvíc když si můžu vzít tepláky a pár dní si nemýt hlavu,“ smála se Beretová.

  Další obyvatelkou chatové osady je i Helena Rubalová. „Je to manželka Milana Rubala, což se dá říci, že je také její veliká charakteristika. Kadeřnice a trochu i kosmetička z Jihlavy, která umí velmi dobře ovlivňovat chod místní osady, aniž by si toho kdokoliv všiml,“ komentuje svou postavu Petra Nesvačilová.

  Pro změnu rodina Južanova má zase velké tajemství před ostatními chataři. „Divák tajemství od začátku zná a humor pramení z toho, jak úporně rodina tajemství střeží. Južanovi jsou jako jediní z Moravy, přísně katolická rodina a ve vztazích k ostatním vzorkům společenství tak dochází k řadě vtipných momentů, až na hraně žánru komedie a tragédie,“ říká Igor Bareš, který tvoří seriálovou rodinu s Evou Leinweberovou a Františkem Filipem Červenkou, kterého proslavil komediální seriál Most!

  „Doháníme několikatýdenní skluz. Musíme dotočit, než napadne sníh. Letnímu počasí se musíme přizpůsobit, rozhodně ho netvoříme, leda si můžeme pokropit okno vodou. Déšť točíme, když prší, na soumrak si počkáme, až zapadne slunko. Natáčecí plán bude holt o trochu pružnější, nějak tím prokličkujeme,“ uzavřel režisér seriálu Radek Bajgar.

  O tom, kdy Česká televize seriál s pracovním názvem Chataři nasadí, zatím není rozhodnuto. Ve hvězdách je zatím i to, jestli se dočká takové slávy jako legendární Chalupáři v čele s Josefem Kemrem a Jiřím Sovákem.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz