jít naiDNES.cz

Je nový muzikál Tarzan nekorektní? Nic za naším falešným opálením nehledejte, prosí Pecha

David Gránský a Peter Pecha v roli Tarzana | foto: Profimedia.cz

V dnešní době, kdy se řeší, kdo jak je ke komu korektní, jestli náhodou není nějaké etnikum málo obsazeno ve filmech, jestli mají všichni stejná práva, aby se nikomu neškodilo, je už těžké se ve všem orientovat, abyste nešlápli vedle. Stejně jako je lynčovaný kanadský premiér Justin Trudeau za to, že před lety přišel na karneval jako Aladin a začernil si obličej. Měl tím prý zesměšnit Araby. Nemůže se do kritiky dostat i nový muzikál Tarzan, kde o ztmavování obličejů není nouze?

V naší hyperkorektní době je opravdu těžké někoho neurazit, aby vás div nežaloval za to, že podle něj nedáváte všem stejnou svobodu i práva.

Své si kvůli tomu užil i kanadský premiér Justin Trudeau, který před lety šel na maškarní ples (!) jako Aladin. A jelikož to byla pohádková postava z arabského světa, začernil si obličej, aby byl ještě více důvěryhodnější ve své masce.

Jenže to je podle dnešní společnosti špatně. Prý zesměšňoval Araby a jiná etnika, jichž se to mohlo dotknout. Tudíž si hned premiér začal sypat popel na hlavu. 

Nebude to samé i u hlavních představitelů nového muzikálu Tarzan?

Zeptali jsme se na to jednoho ze zpěváků, jenž se kvůli své roli musí také začerňovat, aby bylo poznat, že v té Africe žije už dlouhé roky a je hodně opálený.

„Tak něco takového mě ani nenapadlo. Vůbec jsem nad tím nepřemýšlel, jestli jsme korektní, nebo ne. Patří to k naší masce a nikoho tím nechceme zesměšňovat, ale nějak se musí předvést, že jsme opálení a ještě urousaní z té džungle,“ promluvil pro Expres Peter Pecha.

David Gránský a Peter Pecha jako Tarzani.

David Gránský a Peter Pecha v roli Tarzana

„Používá se na to speciální bronzer pro kulturisty a vlastně se tím nemažeme úplně celí, ale je to spíš na vystínování kontur obličeje a těla. Rozhodně v tom nikdo nehledejte žádný rasový podtext. Vždyť Tarzan žil v Africe na pobřeží, není možné, aby byl bílý jako my,“ smál se zpěvák.

Snad mu nebudou psát lidé, že tím začerňováním zesměšňuje Araby či černochy. Ale je pravda, že Česko ještě taková hyperkorektnost neovládla a Češi se k tomu spíše staví humorem sobě vlastním. 

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře