jít naiDNES.cz

Solaříková nechápe nenávist na Instagramu, schytala to kvůli boji za psí život

Patricie Solaříková propůjčila svou tvář kampani za lepší život opuštěných psů a koček. Nečekala ovšem, že se do ní tolik lidí pustí. Tolik nenávisti herečka nečekala. | foto: instagram

Nedávno vdaná Patricie Solaříková se pořád ještě nese na vlnách lásky, a tak ji vyvedla z míry nenávist, která se šíří na sociálních sítích. Ona s Veronikou Arichtevou na Instagramu podporují psí a kočičí život. Pod příspěvkem se vyrojily stovky nenávistných komentářů plných vulgarit.

Už je dost stará a zkušená na to, aby to ignorovala. Patricie Solaříková si to ale pořád bere osobně a nenávistné komentáře na svém instagramovém profilu stále prožívá. 

Naposledy ji vyvedla z míry nekonečná diskuze, která se vázala k příspěvku na podporu psího života, do níž se zapojila ještě se seriálovou herečkou Veronikou Arichtevou.

A tím to všechno začalo. Právě hvězda První republiky kdysi totiž hrála v reklamě na bundy s pravou kožešinou. „Veronika, která dělala reklamu na bundy s pravou kožešinou, si teď hraje na milovníka zvířat,“ napsala jedna z dam do komentářů.

Ve snaze zastat se hereček se pod příspěvkem objevily další stovky názorů a nadávek, jimiž se diskutující častovali. Spory se vedly o to, jestli je vůbec morální podporovat zvířata, když je na světě tolik chudých dětí. Na přetřes přišla i otázka kožešin a zda nakonec není pro všechny lepší, když se využívají.

Tady je tolik hejtů na jeden odlišný názor!“ píše jedna z dam, která měla odvahu se začíst do kilometrových komentářů o ničem.

Patricie Solaříková se k nesmyslné hádce nakonec vyjádřila. „Dneska to na mě bylo trochu silný kafe a celé mě to přivedlo k tomuto postu. Neskutečně si vážím každého svého fanouška a těší mě, když se mě zastávají v různých situacích,“ začala opatrně Solaříková.

Nadšená už ale není z toho, že se jí pod postem, který měl sloužit k bohulibým účelům, strhla naprosto neadekvátní hádka. „Není potřeba se urážet, ponižovat, nadávat si. Nechápu, že má někdo potřebu a chuť obětovat svůj čas a jít na někoho plivat v komentářích,“ diví se Solaříková, která když je na někoho naštvaná, nemá potřebu to ventilovat na internetu.

Je mi z toho smutno, přátelé. Sociální sítě mají být místem na sdílení zážitků, poznatků, radosti, případně šíření osvěty. Ne šíření nenávisti a zloby. To, co se tady občas děje, je fakt brutál a je to zbytečné!“ stěžuje si herečka.

Na druhou stranu je dobré umět říct i to negativní, popisovat věci tak, jak jsou. Mazat si donekonečna med kolem pusy je sice na první pohled pozitivní, ale ve výsledku to může mít dost negativní dopady. I z „negativních“ diskuzí mnohdy vzejde nejeden zajímavý nebo inspirativní závěr. 

Fotogalerie

Komentáře