jít naiDNES.cz

Kdo je manžel Pavly Tomicové: Vlekař, který dostal Českého lva za estébáka!

Ondřej Malý se poslední dobou prosazuje stále častěji a není to tím, že má za manželku Pavlu Tomicovou. | foto: Koláž Expres.czProfimedia.cz

Bez otálení říká, že pro něj herectví není alfou a omegou. Nemá problém s tím odejít z divadla a věnovat se něčemu úplně jinému. Jednu dobu se živil jako vlekař, protože miluje hory. I přesto Ondřej Malý (52) v konkurenci ostatních herců nezapadl a několikrát o sobě dal významně vědět. Rozhodně to nebylo jen tím, že jeho manželkou je herečka s nejnakažlivějším smíchem ve střední Evropě Pavla Tomicová (56).

„Jako kluk jsem jezdil s rodiči na chalupu v Jeseníkách, lyžoval jsem na Pradědu. V devadesátých letech jsem nastoupil do Divadla Na Zábradlí, kde jsem začal zkoušet s režisérem Petrem Léblem. Nějak nám to nedopadlo, po půl roce jsem zase odešel,“ svěřil se v rozhovoru pro deník Právo Ondřej Malý.

Díky kamarádovi Márovi Formánkovi, který na Pradědu pracoval, nastoupil a strávil zimu jako vlekař. Profesi na čas pověsil na hřebík i pár let nato. „Měl jsem nastoupit do Husy na provázku v Brně a nevyšlo to. Opět stejná situace: Vytvořilo se vzduchoprázdno a já si mohl dovolit být delší dobu venku. Půjčil jsem si peníze a odjel na jeden semestr do Londýna,“ překvapil herec.

„Byla to příznivá doba, místní nám vycházeli hodně vstříc. Nakonec jsem tam zůstal rok a půl. Rok jsem studoval herectví a půl roku angličtinu a literaturu,“ doplnil Malý. Pak ale zase přišlo malé rozčarování, škola prý nebyla úplně podle jeho gusta, zkusit si žít za hranicemi ale bylo fajn. Už kvůli tomu, že se naučil jazyk.

V roce 1997 přišel do Hradce Králové. Teď už je tam doma a nikdo by ho odtamtud nedostal. Zakotvil i kvůli tomu, že má rodinu, děti. Vzduchoprázdna se teď už zaplňují jinak, říká herec, který jednu dobu přemýšlel i o tom, že se stane farářem. „Protože jen tam a na konzervatoři nebyla matika, fyzika a chemie. S tím jsem měl problém. Můj tatínek byl herec, teď už je v důchodu, a já jsem odmalička hrál dětské role v televizi a na divadle,“ promluvil v Právu o tom, co rozhodlo pro herectví.

Významným milníkem v životě i v kariéře byl rok 2011, kdy dostal Českého lva za roli agenta StB ve filmu Pouta. Od té doby se na obrazovce i plátnech kin objevuje stále častěji a na nedostatek rolí si nemůže stěžovat. Naštěstí má chápavou a tolerantní partnerku, která mu rozumí. 

S manželkou ho totiž pojí nejen manželství a dvě děti, ale i herecké řemeslo. „Nemůžu si stěžovat, myslím, že to máme dobré. Výhoda je, že máme jeden pro druhého pochopení, protože víme, co znamená jít do generálkových týdnů nebo do premiéry. U nás doma máme ustálenou tzv. dobu hájení, kdy se po tom druhém nic moc nechce,“ uzavřel herec, který manželku pravidelně sleduje a podporuje v hledišti StarDance.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:20 24. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  111
 • Haha
  26
 • Trapas
  21
 • Cože
  18
 • Tvl
  15
 • Sladký
  14
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat