Kdo je manžel Pavly Tomicové: Vlekař, který dostal Českého lva za estébáka!

Ondřej Malý se poslední dobou prosazuje stále častěji a není to tím, že má za manželku Pavlu Tomicovou. | foto: Koláž Expres.czProfimedia.cz

Bez otálení říká, že pro něj herectví není alfou a omegou. Nemá problém s tím odejít z divadla a věnovat se něčemu úplně jinému. Jednu dobu se živil jako vlekař, protože miluje hory. I přesto Ondřej Malý (52) v konkurenci ostatních herců nezapadl a několikrát o sobě dal významně vědět. Rozhodně to nebylo jen tím, že jeho manželkou je herečka s nejnakažlivějším smíchem ve střední Evropě Pavla Tomicová (56).

„Jako kluk jsem jezdil s rodiči na chalupu v Jeseníkách, lyžoval jsem na Pradědu. V devadesátých letech jsem nastoupil do Divadla Na Zábradlí, kde jsem začal zkoušet s režisérem Petrem Léblem. Nějak nám to nedopadlo, po půl roce jsem zase odešel,“ svěřil se v rozhovoru pro deník Právo Ondřej Malý.

Díky kamarádovi Márovi Formánkovi, který na Pradědu pracoval, nastoupil a strávil zimu jako vlekař. Profesi na čas pověsil na hřebík i pár let nato. „Měl jsem nastoupit do Husy na provázku v Brně a nevyšlo to. Opět stejná situace: Vytvořilo se vzduchoprázdno a já si mohl dovolit být delší dobu venku. Půjčil jsem si peníze a odjel na jeden semestr do Londýna,“ překvapil herec.

„Byla to příznivá doba, místní nám vycházeli hodně vstříc. Nakonec jsem tam zůstal rok a půl. Rok jsem studoval herectví a půl roku angličtinu a literaturu,“ doplnil Malý. Pak ale zase přišlo malé rozčarování, škola prý nebyla úplně podle jeho gusta, zkusit si žít za hranicemi ale bylo fajn. Už kvůli tomu, že se naučil jazyk.

V roce 1997 přišel do Hradce Králové. Teď už je tam doma a nikdo by ho odtamtud nedostal. Zakotvil i kvůli tomu, že má rodinu, děti. Vzduchoprázdna se teď už zaplňují jinak, říká herec, který jednu dobu přemýšlel i o tom, že se stane farářem. „Protože jen tam a na konzervatoři nebyla matika, fyzika a chemie. S tím jsem měl problém. Můj tatínek byl herec, teď už je v důchodu, a já jsem odmalička hrál dětské role v televizi a na divadle,“ promluvil v Právu o tom, co rozhodlo pro herectví.

Významným milníkem v životě i v kariéře byl rok 2011, kdy dostal Českého lva za roli agenta StB ve filmu Pouta. Od té doby se na obrazovce i plátnech kin objevuje stále častěji a na nedostatek rolí si nemůže stěžovat. Naštěstí má chápavou a tolerantní partnerku, která mu rozumí. 

S manželkou ho totiž pojí nejen manželství a dvě děti, ale i herecké řemeslo. „Nemůžu si stěžovat, myslím, že to máme dobré. Výhoda je, že máme jeden pro druhého pochopení, protože víme, co znamená jít do generálkových týdnů nebo do premiéry. U nás doma máme ustálenou tzv. dobu hájení, kdy se po tom druhém nic moc nechce,“ uzavřel herec, který manželku pravidelně sleduje a podporuje v hledišti StarDance.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:20 neděle 24. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  111
 • Haha
  26
 • Trapas
  21
 • Cože
  18
 • Tvl
  15
 • Sladký
  14
Komentáře

Mohlo by vás zajímat