jít naiDNES.cz

Instagramová Shopaholic Nicol pod palbou: Lidé na Facebooku jsou zlí a nemají mě rádi

Nikola Čechová známá jako Shopaholic Nicol nechápe, jak na ni mohou být někteří lidé tak „zlí“. Na kritiku nebyla zvyklá. | foto: Instgram Nikoly Čechové (shopaholicnicol)

Youtuberka Nikola Čechová (29), známá jako Shopaholic Nicol, je šokovaná tím, jak velká vlna kritiky se spustila poté, co začala moderovat Snídani s Novou. Internetová hvězda to teď schytává zejména na Facebooku. „Je tam běžné, že vám někdo nadává sprostě slovy, která ani neznám, protože se mu nelíbí, jak vypadám, a je odborníkem na všechno,“ podivuje se s tím, že před vstupem na Novu se s něčím podobným nesetkala.

Než se Nikola Čechová stala hvězdou Snídaně s Novou, nebyla s víc než 700 tisíci sledujících na kritiku a zášť zvyklá. Zlom nastal poté, co byla konfrontována s těmi, kdo sociální sítě a internetové hvězdičky moc neprožívají a vnímají je jako něco nepotřebného a dávají jí to patřičně najevo.

„Jediný, kdo by mě měl soudit, jsem já sama. Já se sebou žiju. A přesto to nedělám tak často jako okolí. Navíc sebe soudíme na základě reality, ostatní podle obrazu vytvořeného ze střípků, které o vás vědí. Kdo říká, že je Instagram zlé a závistivé místo, mrkněte se někdy na Facebook,“ posteskla si Shopaholic Nicol.

„Navíc po rozkliknutí zjistíte, že je ve věku mýho taťky nebo babičky. Netrpělivě čekají, až se objeví prostor, kam můžou každý den plivnout tenhle hnus a družit se s lidmi, kteří to mají taky jako trávení volného času. Snažila jsem se to pochopit, ale dospěla jsem k tomu, že to nelze,“ říká známá influencerka. 

„Vnímáte to taky tak, když se podíváte na diskuze na Facebooku?“ ptá se s tím, že doufá, že tam ještě dlouho zůstanou a nepřesídlí za „ní“ na Instagram. 

„Já jsem prostě asi jinak vychovaná. Když chci někomu říct, že se mi něco nelíbí, snažím se to podat tak, aby mu to neublížilo a aby si z toho něco vzal. To je přece lidskost,“ zamýšlí se Nikola, kterou kritika, zdá se, dost sebrala.

„Nemyslete si, že se mi všechno líbí, co kdo sdílí. Ale řeknu si to pro sebe nebo kamarádce, pokud mě to hodně štve, přestávám sledovat. Jednoduché. Nikdy by mě nenapadlo napsat něco hnusnýho sprostýho přímo tomu člověku, co by si z toho vzal?“ míní youtuberka a moderátorka, které se na „jejím“ milovaném Instagramu dostalo velké podpory a útěchy.

Fanoušci přitakávají s tím, že Facebook je místo, kam raději nechodí, protože tu nenávist a negativní názory rostou jako houby po dešti. „Facebook ovládá lůza,“ říká jeden z mnoha. 

Nezbývá než doufat, že Mark Zuckerberg a jeho tým brzy zjednají nápravu, aby byl Facebook zase příjemným místem k virtuálnímu životu...

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře