Pondělí 26. října 2020, svátek má Erik
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Jste vrazi, já zastánce lidskosti! Slováková se vzteká kvůli Babišovi a antirouškařům

  Zatímco velká část Čechů není vůbec nadšená z toho, že musí opět téměř všude nosit roušky, brněnská hvězdička Nela Slováková (30) to vidí jinak. Podnikatelka, jež právě na prodeji zdravotních pomůcek vydělala miliony, se na sociální síti pustila do těch, kteří nošení roušek odmítají a plánují protesty. „Zabíjíte starší lidi, já jsem zastánce lidskosti,“ uvedla například rozčílená Nela.

  Influencerka Nela Slováková na svém Instagramu zareagovala na nedávný projev Andreje Babiše, který apeloval na české občany, aby druhou vlnu koronavirové pandemie nepodceňovali a byli ohleduplní.

  Po projevu a také po uvedení Romana Prymuly do funkce ministra zdravotnictví se mnoho Čechů začalo bouřit a hrdě avizují, že roušky nosit nebudou a vládní opatření jim jsou šumafuk. Někteří dokonce plánují organizované protesty.

  „Do prdele, co je to za problém? Nosit roušku tam, kde je to nařízené? To je to tak obtěžující? Tak obrovský problém? Jaké protesty? Co tím kdo dokážete?“ nechápe Nela Slováková.

  „Demence některých lidí je neuvěřitelná. Zabíjíte dobrovolně starší a nemocné lidi, zabedněnci,“ dodala Slováková, která poté politovala dnes již bývalého ministra financí Adama Vojtěcha.

  „Kecy vás všech, nátlak a neustálé výsměchy a buzerace z vašich stran, vůbec se mu nedivím. Nejsem zastánce nikoho, jsem zastánce lidskosti,“ napsala ještě hvězda reality show Hotel Paradise, aby ji někdo náhodou neosočil z toho, že snad nadržuje vládě.

  Nela Slováková pálí do těch, kteří nechtějí nosit roušky.

  Nela Slováková pálí do těch, kteří nechtějí nosit roušky.

  Nela už zase ve velkém prodává roušky

  Pravda je, že současná situace, kdy se roušky opět vrátily na scénu a brzy jich možná bude zase nedostatek, Nele velmi nahrává.

  Brněnská celebritka opět s chutí rozjela svůj rouškový byznys a svůj e-shop obohatila o několik nových kousků. Ústenky prodává za 289 korun.

  Zvláštní je, že zrovna Slováková někomu tvrdí, že ohrožuje zdraví druhých. Dlouhou dobu Nela sebevědomě tvrdila, že její roušky chrání více než ty obyčejné látkové, protože obsahují aktivní stříbro.

  „Pokud si nějaké trdlo myslí, že ušitá rouška doma na stroji zachrání nebo pomůže, tak nepomůže. Ani trošku. Rouška ušitá z domácího trička vám bude k ničemu,“ prohlašovala tehdy.

  Později se na základě měření Technické univerzity v Liberci ukázalo, že Neliny roušky aktivní stříbro neobsahují.

  „Podle výsledků je patrné, že ani kontrolní, ani látka s aktivním stříbrem nevykazovala rozdíl, a tudíž nebyla prokázána její antibakteriálnost. Z tohoto lze usuzovat, že textilie s aktivním stříbrem neobsahovala žádné částice stříbra nebo tyto částice nebyly pevně vázány na textilii a již se v aktivní vrstvě nevyskytovaly,“ píše se ve zprávě, kterou si již měla vyžádat kriminální policie pro další šetření. Zpráva byla vypracována na žádost webu eXtra.cz.

  „Roušky a vše kolem vyšetřuje Policie České republiky a Česká obchodní inspekce, není to nic, co by nebyla pravda. Bohužel opět budu muset využít právní pomoci ke kontaktování univerzity v Liberci, aby vyjasnila své vyjádření, které je krajně zavádějící,“ reagovala před časem Slováková, jejíž firmu Neonky, s. r. o., začala řešit i Česká obchodní inspekce (ČOI).

  „Aktuálně běží lhůta pro případné podání námitek ze strany kontrolované osoby a čekáme na uplynutí lhůty. Po uzavření poběží lhůta na případné odvolání a pak bude věc pravomocná. Musíme dodržet správní řád,“ řekl nám mluvčí Fröhlich s tím, že inspekce musí dodržovat zákon, a tak ještě nemůže výsledek kontroly komentovat.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

  Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

  Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

  Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

  Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

  Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 26. října 2020, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz