Pondělí 6. července 2020, Den upálení mistra Jana Husa
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Žaloby se nebojíme, že jde o Slovákovou, jsme nevěděli, hájí se liberecká univerzita

  Nejlepší obranou je útok a toho se drží i brněnská podnikatelka Nela Slováková. Poté, co v laboratoři Technické univerzity v Liberci zjistili, že její roušky nemají žádné ochranné účinky, hrozí svými právníky. Na univerzitě jsou na ni ale připraveni a Slovákové vzkazují: Nebojíme se ničeho!

  Koronavirová krize pomalu ustupuje, kauza roušek Nely Slovákové naopak graduje. Zatímco ona tvrdí, že její roušky jsou účinné, a zaštiťuje se testy, jež teprve připravuje, podle již existujících výsledků z laboratoře Technické univerzity v Liberci jde o šunt, který nemá žádné antibakteriální účinky.

  Podnikatelského počínání Nely Slovákové, kterou vyšetřuje nejen Policie České republiky, ale i Česká obchodní inspekce, si všimli i reportéři Televizních novin, kteří citovali výsledky z liberecké univerzity, která pro eXtra.cz udělala podrobný test, jenž tvrdí, že Slováková za skoro tři sta korun prodává roušky, které mají stejnou účinnost jako staré tričko.

  „Podle výsledků je patrné, že ani kontrolní, ani látka s aktivním stříbrem nevykazovala rozdíl, a tudíž nebyla prokázána její antibakteriálnost. Z tohoto lze usuzovat, že textilie s aktivním stříbrem neobsahovala žádné částice stříbra nebo tyto částice nebyly pevně vázány na textilii a již se v aktivní vrstvě nevyskytovaly,“ píše se ve zprávě, kterou si již měla vyžádat kriminální policie pro další šetření.

  I přes tyto výsledky Slováková stále tvrdí, že její roušky jsou účinné. „Opět vás tímto žádám, prosím, počkejte si na všechny certifikáty a licence, které pro vás připravujeme. Připravujeme je až teď, protože doteď jsem tyto podklady měla pouze od výrobce roušek, kterého ale nechci vystavovat veřejnému lynči, proto jsem jej doteď nezveřejnila a rozhodla jsem se si certifikáty udělat rovnou na sebe. Nemám nejmenší důvod nebýt v klidu nebo klidně a pokojně nepokračovat ve svém báječném životě,“ říká Nela, jež se již v minulosti jednou prokazovala certifikátem, který se nakonec ukázal být falešným.

  „Roušky a vše kolem vyšetřuje Policie České republiky a Česká obchodní inspekce, není to nic, co by nebyla pravda. Bohužel opět budu muset využít právní pomoci ke kontaktování univerzity v Liberci, aby vyjasnila své vyjádření, které je krajně zavádějící,“ dodala Slováková.

  Podle mluvčího Technické univerzity v Liberci Radka Pirkla se Slovákové a jejích právníků nikdo na univerzitě neobává.

  „Jestli jsem to pochopil dobře, naše vědkyně, která na to má certifikovanou laboratoř, udělala testy a poslala výsledky. Ani asi nevěděla, že jde o takto mediálně sledovanou kauzu. Ona má akreditovanou laboratoř přímo pro tyto účely. Co změřila, to změřila. Jestli přijde nějaká právní výzva, budeme reagovat. Jinak není co řešit. Vědkyně dostala zakázku a podali jsme výsledky,“ sdělil Expresu Pirkl s tím, že univerzita bude reagovat, pokud přijde výzva od právních zástupců Nely Slovákové.

  „Máme vlastní právní oddělení a případně máme i externí právníky pro případné spory. Ty ale neočekávám,“ uzavřel mluvčí univerzity, podle něhož univerzita za výsledky své vědkyně stojí.

  Fotogalerie

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

  Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 6. července 2020, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz