jít naiDNES.cz

Matka zabitého Roma ze seriálu Lynč: Zářila ve Snídani, v řecké tragédii i v ghettu

Natálie Topinková se objevila i v novém seriálu České televize. Zahrála si matku dvou synů, z nichž jeden je zabit za nejasných okolností. Jedno ze synů hraje Marcel Bendig, bratr zpěváka Jana Bendiga. | foto: Koláž Expres.cz

Pondělní večery na prvním programu České televize aktuálně patří kriminálnímu seriálu Lynč. Diváky zavedl do českého maloměsta, kde se často skloňují pojmy jako rasová diskriminace nebo xenofobie. Matku zavražděného nevinného muže ztvárnila Natálie Topinková (40), herečka, která má v repertoáru mnohem víc než jen zlomené ženy ze sociálně vyloučených lokalit.

„Skvělá herečka! Úžasný člověk! Moje velká láska! Natálie Topinková! Bylo mi ctí zahrát si tvého syna! Doufám, že to nebude naše poslední spolupráce,“ okomentoval spolupráci s herečkou Marcel Bendig, který si v seriálu Lynč zahrál jednoho z jejích synů.

Role staršího syna Topinkové, která v novém díle České televize hraje Mariku, připadla Janu Cinovi. Kolem jeho vraždy se točí celý děj osmidílného seriálu.

Herečka se před kamerou poprvé objevila v deseti letech v pohádce To nám byl čert dlužen (1988), významnější roli dostala i v seriálu Heřmánci (1990). Vystudovala gymnázium a herectví na Státní konzervatoři v Praze pod vedením Jany Preissové a Jaroslava Satoranského. Stála i u zrodu Divadla Na Fidlovačce.

S nástupem televize Nova dostala v roce 1994 příležitost ve zbrusu novém formátu Snídaně s Novou, kde moderovala. Mihla se i v Ulici (2005) nebo v Ordinaci v růžové zahradě (2005).

„Jasmina je původem je bosenská Chorvatka, která přišla o rodinu. Doktor Hanák ji zachránil a ona se rozhodla, že bude celý život milovat jeho. Vzali se, rozvedli, ale ona si odmítá přiznat, že už nepatří do jeho života,“ řekla o své postavě v Ordinaci Natálie.

„V civilu jsem mnohem temperamentnější a energičtější. Tady se musím dost mírnit,“ dodala herečka, která má na energické role docela štěstí. V roce 2006 zazářila ve hře Élektra v režii Daniela Špinara v Divadle v Celetné, působila i na prknech Divadla Gong, kde ji mohli diváci obdivovat ve hře Malá čarodějnice.

Temperament, uhrančivý pohled i do jisté míry exotický vzhled ji poslední dobou předurčily k rolím osudem zkoušených žen z okraje společnosti. Ve filmu Lovec vodního ticha si zahrála feťačku, kterou zlákala sekta, hned několikrát ztvárnila romské ženy a matky, se kterými se život nemazlí.

Uplatnila se také v dabingu a v pořadech pro děti. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:18 27. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  44
 • Super
  24
 • Tvl
  11
 • Cože
  7
 • Haha
  5
 • Sladký
  5
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat