Tchyně Štiková o rozvodu: O 18 let mladšího přítele jsem poznala v gay komunitě

Monika Štiková potvrdila informace o chystaném rozvodu. Že by i proto začala pracovat na své proměně? | foto: Jiří Pitrof/Tilen Vajt

Vstoupila do českého showbyznysu jako kometa skrze svou nejstarší dceru, která plnila první strany bulváru, nyní si role pomalu vyměnily. Zatímco Ornella Koktová žije rodinný život mimo pozornost, Monika Štiková (45) chytla druhou mízu, pořídila si milence a chystá se na rozvod.

Monika Štiková rozhodně nikdy nebyla ženou, která by se smířila s tím, že bude stát někde stranou a nezúročí to, že její rodina měla kdysi přístup do pražské smetánky. Když se podnikatel Josef Kokta (60), tehdejší manžel Gabriely Partyšové, zakoukal do její starší dcery Ornelly (24), udělala Monika vše, co bylo v jejích silách, aby ze situace vytěžila maximum.

Českem tak proběhl mediálně sledovaný rozvod milionáře, jenž čekal své páté dítě s mladičkou milenkou, a Monika Štiková rozhodně nechtěla hrát vedlejší roli. Nejenže do vztahu mluvila veřejně, oblíbila si i statut známé osobnosti a s tím přicházející pozvání na společenské akce, do nichž zapojovala i své dvě dcery. Reakce veřejnosti přišla záhy a rodina Štikových se spíše stala terčem posměchu nežli tolerance, Monika si ale hodlala vydobyté postavení udržet.

Nakonec přišla s vlastním televizním pořadem Tchyně a s novou kariérou začala i její proměna. Zbavila se přebytečných kil, natupírovaných přepálených vlasů a pověst přivandrovalce do vyšších společenských vrstev se snaží zvrátit tím, že se jí opravdu velmi dobře vede před kamerou. S novou životní etapou ale přišla i změna v osobním životě a Štiková nedávno překvapila tím, že požádala o rozvod s manželem Michalem.

Stojí za tím její o osmnáct let mladší milenec.

Je možné, že jeho mladistvý vliv se projevuje i na jejím nynějším vzhledu. Na finále Muže roku dorazila Štiková se svou mladší dcerou Charlottou, máma o poznání štíhlejší než dcera, v outfitu, jejž každý může posoudit sám, zda je pro její věk vhodný.

Holky Štikovy nechali svůj vínový superb na blikačkách a odešly se ubytovat do...

Holky Štikovy nechaly svůj vínový superb na blikačkách a odešly se ubytovat do nedalekého hotelu.

Auto Štikových stálo na blikačkách skoro tři hodiny, než jej Tchyně Štiková...

Auto Štikových stálo na blikačkách skoro tři hodiny, než jej Monika Štiková řádně zaparkovala.

Zatímco Monika Štiková hodně zhubla, Charlotte se do dietních pokusů rozhodně...

Zatímco Monika Štiková hodně zhubla, Charlotte se do dietních pokusů rozhodně nepouští.

Ačkoliv Štiková nejstarší působí na obrazovce ve svém pořadu hodně přísně, ve skutečnosti je to žena, která má ráda zábavu a k ostatním bývá srdečná, ze své povahy se tak ani nevyhýbala otázkám o nepříjemné rodinné situaci. Pravda ale je, že odpovídala opatrně a bylo znát, že si své soukromí hodlá chránit.

Charlotte a Monika Štikovy jsou připraveny na finále Muže roku.

Charlotte a Monika Štikovy jsou připraveny na finále Muže roku.

„Impuls k rozvodu přišel ode mě,“ přiznává Monika. „Špatný stav přetrvával už hodně dlouho, přestalo mě bavit se skrývat na veřejnosti a hrát nějakou hru. Chtěla jsem uvést svůj osobní život na pravou míru. Tedy přiznat si to, že manželství je nefunkční,“ začíná rozvažovat nad tím, co ji k takovému kroku vedlo.

Starší dcera se s tím nemůže vyrovnat

S manželem se ale snaží pořád o dobré vztahy. „Můj muž Michal je a bude vždycky otcem mých dětí, takže ten respekt by tam měl být. Je to nepříjemné pro nás oba, ale myslím, že se jednou všechno uklidní a budeme přátelé.“

Její nový přítel je mladší o osmnáct let a Štiková už prozradila, že bydlí spolu. Neméně zajímavé je, kde se dali dohromady. „Potkala jsem ho v jedné nejmenované kavárně s hodně gay komunitou v Praze. Moje mladší dcera naprosto respektuje můj soukromý život, ale ta starší se s tím nemůže až tak dobře vyrovnat,“ naráží Štiková na Ornellu Koktovou a potvrzuje tím to, že v rodině se tato situace asi nebude řešit lehce.

„S mými dcerami se osobně ještě neviděl,“ říká opatrně, zatímco nejmladší Charlotte vstupuje do rozhovoru a diplomaticky tvrdí, že chápe život obou rodičů a přeje si, aby oba byli šťastní. „Je pro vás natolik důležitý, abyste ho dcerám chtěla představit?“ ptáme se Štikové. Monika zaváhá, ale pak odpoví: „Ano, to je.“

Mám nabídku z jiné televize

Štiková dokázala překvapit diváky TV Barrandov tím, jak si vedla v pořadu Tchyně, kdy dávala do kupy rodiny, které měly vztahové problémy. Přestože se nejprve zdálo, že ruka produkce sáhla do davu pro špatný límec, Monika se nakonec ukázala před kamerou jako velmi přirozená a obstojná moderátorka.

„Autorem myšlenky byl programový ředitel TV Barrandov a ten mě přímo oslovil. On je temperamentní osoba jako já, takže to, že jsem bouřlivák, ho zaujalo a řekl si, že bych byla ta správná Tchyně,“ říká Monika.

Evidentně zapůsobila i na jiné, protože tajemně naznačuje, že Tchyně nemusí být její poslední štace. „Licenci na další řadu má TV Barrandov a pořád se čeká, zda bude pokračování, ale rýsuje se mi nabídka z jiné televize,“ prozradila.

Monika Štiková na svou první televizní šanci čekala dlouho.

Monika Štiková na svou první televizní šanci čekala dlouho.

Že by snad hrála roli finanční otázka? „Ta částka, za kterou to dělám, je velice příjemná,“ usmívá se Štiková, „ale je to jen na přilepšenou,“ uzavírá.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 26. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  47
 • Haha
  14
 • Super
  12
 • Tvl
  12
 • Cože
  10
 • Sladký
  10
Komentáře