Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Šeps ze SuperStar: Nejsem rastafarián, ale ministrant! Chce být novinářem, trávu už omezil

  Před devíti lety se v pěvecké show SuperStar objevil mladík, který naprosto vybočoval z davu. Mezi vrstevníky, kteří prahli po tom, aby se prosadili v českém showbyznysu, působil jako zjevení. Netajil se tím, že rád kouří marihuanu. Když mluvil, vypadal, že je snad z jiné planety, a díky své lásce k hudebnímu stylu reggae získal okamžitě přezdívku „český Bob Marley“. Dnes je Michalu Šepsovi pětadvacet let a leckoho jistě překvapí, jaký život vede. Rád by se stal novinářem, hudbě se věnuje stále, kouření marihuany prý už ale omezil a chodí pravidelně do kostela coby ministrant!

  I když Michal Šeps působí jako člověk, který má z showbyznysu a lidí v něm legraci, možná k nim má až trochu odpor, nejenže souhlasil s rozhovorem, ale navíc neskrýval své nadšení. „Jsem rád, že si na mě ještě po těch letech někdo vzpomene,“ řekl nám na úvod Michal Šeps, který se za těch devět let od účinkování v SuperStar pořádně změnil.

  „Určitě jsem zmužněl, už nejsem ten kluk, mám vousy, nějakých pár kilo navíc, pár piv jsem asi taky někdy vypil,“ směje se Šeps.

  Milovník reggae se netají tím, že si pivo dá rád, konzumaci marihuany, se kterou byl roky spojován, ale prý výrazně omezil.

  „V patnácti jsem hulil hlavně sám a čím víc jsem hulil, myslel jsem si, že je to lepší. To ale není pravda. Snažím se hulit míň a věnuji se jiným věcem. Být jenom zhulený, to není dobrý,“ soudí Šeps, který prý rozhodně nezahálí.

  „Točím nové album s kapelou, plus cvičíme. Dělám stále staré české reggae. Dělám teď i online koncerty. Nedá se tím ale uživit, dostanu tak na chleba,“ smutní Šeps, který se během koronavirové krize rozhodl vydělávat si i jiným způsobem.

  „Rád bych našel uplatnění v žurnalistice, dneska jdu ale do truhlárny kamarádovi pomoct s nějakým dřevem. Nestydím se za to, nejsou koncerty, tak co mám dělat,“ svěřil se nám Michal.

  Žádný rastafarián, ale zapřisáhlý křesťan a ministrant v kostele!

  Michala Šepse mělo mnoho lidí díky jeho lásce k reggae a Bobu Marleymu za zapřisáhlého rastafariána. Expresu ale hudebník řekl, že je naopak zapřisáhlým křesťanem, a dokonce chodí pravidelně do kostela jako ministrant!

  „Nemusíš být rastafarián, abys mohl hrát reggae. Jsem odmala křesťan po rodičích, rastafariánství mě ani nezaujalo. Byl jsem pokřtěný jako malé dítě, chodil jsem na vesnici na náboženství a pak jsem ministroval v kostele,“ řekl nám Šeps, který nám jako důkaz ukázal několik archivních fotografií. Na jedné z nich je i s kardinálem Dominikem Dukou.

  Michal Šeps a kardinál Duka.

  Michal Šeps a kardinál Duka

  Michal Šeps během mše v kostele.

  Michal Šeps během mše v kostele

  „Jsem pomocníkem faráře, liju vodu na ruce, přináším víno, skládám korporál na kalich, čistím kalich. Jsou to pomocné práce. Mám na sobě bílé roucho, pod tím černou kleriku a jsem opásaný podle roční doby,“ popsal nám práci ministranta Šeps.

  „Dostal jsem se k tomu přes rodiče, chodili do kostela, viděl jsem starší kluky, co chodili ministrovat, a oni mě vzali do party. Když je čas, jdu ideálně každý týden na nedělní mši. Když je ale v sobotu koncert a jsem třeba unavený, druhý den nejdu,“ dodává hudebník.

  Na celý rozhovor s Michalem Šepsem se podívejte ve videu.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz