Bývalá ředitelka České Miss: Kam se ztratila cílevědomá Michaela Bakala?

Na svou soutěž krásy si už ani nevzpomene. | foto: Profimedia.cz

Jen těžko byste v českém showbyznysu hledali ambicióznější ženu, než je Michaela Maláčová (47). Ta se z neznámé studentky vyšplhala až to těch nejvyšších kruhů, o nichž se jí možná ani nesnilo. Její příběh je plný zvratů, ostrých loktů a výnosných známostí. Jak si teď žije bývalá majitelka České Miss?

Rodačka z Brna nikdy nebyla žádnou šedou myškou, co by chtěla zůstat na Moravě, porodit děti a chodit do „normální“ práce. Michaela Bakala Maláčová měla vždycky velké cíle, jichž se nebála dosáhnout.

Jako odrazový můstek si zvolila soutěž krásy Miss Československo, kterou v roce 1991 s přehledem vyhrála. To ještě v té době Miloš Zapletal, jenž celou slávu organizoval, netušil, jak tvrdou soupeřku si vybral. 

Od té doby Michaelina hvězda stoupala výš a výš. Stala se tiskovou mluvčí ODS, provdala se za vlivného Němce, s nímž se ale nakonec rozvedla. 

Až jí vstoupil do cesty uhlobaron Zdeněk Bakala, který dokázal Míše zajistit takový luxus, jaký si vždycky přála. I s jeho vlivem a penězi vybudovala novou soutěž krásy, a sice Českou Miss, která se stala tvrdou konkurencí pro jejího objevitele Miloše Zapletala. 

Bývalá modelka skončila v náručí miliardáře Zdeňka Bakaly.

Bývalá modelka skončila v náručí miliardáře Zdeňka Bakaly.

Míše se podařilo konkurenční Miss odkoupit a sloučit v jednu soutěž, aby pak po čase řekla, že celý byznys prodává. Od té doby se stáhla z veřejného života a pohybuje se především ve Švýcarsku, kde se s manželem a čtyřmi děti usadili. 

Ale ani tam Michaela nezahálí. Angažuje se v nadaci Bakala Foundation, která poskytuje talentovaným českým studentům stipendia. V ní působí jako předsedkyně správní rady. 

Ale to není vše, co dělá. Asi aby se po opuštění Miss nenudila, založila s manželem mezinárodní skupinu Luxury Brand Management, kde je rovněž předsedkyní správní rady. Zaměřují se na životní styl a prodej luxusního zboží. Říká se, že ovládla skoro celou nejdražší ulici v Česku, jíž je pražská Pařížská.

Michaela po čtyřech dětech vypadá stále k světu.

Michaela po čtyřech dětech vypadá stále k světu.

Svých aktivit v manželových firmách má daleko více, až si jeden řekne, jak to všechno stíhá, když je maminkou čtyř dětí, které jí musí dávat zabrat. 

Ale Míša se nikdy netajila tím, že si ráda vypomůže chůvami, aby se mohla věnovat i kariéře. Nikdy nechtěla být jen ženou v domácnosti bohatého manžela, její cílevědomost ji žene stále kupředu. Je možné, že brzy opět něco založí, aby ukojila své touhy po úspěchu. 

Fotogalerie


Komentáře

Mohlo by vás zajímat