Pondělí 12. dubna 2021, svátek má Julius
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Meghan odmítá obvinění ze šikany, ale... Šéfka nadace nevydržela ani rok, odchází frustrovaná

  Harryho a Meghan opustila další klíčová zaměstnankyně. | foto: koláž Expresu

  Na kanálu CBS u Oprah Winfreyové jsme sledovali dvě údajné oběti všeho a všech, nabízí se ovšem otázka, zda jádro problému není právě na straně Meghan Markleové a prince Harryho. Znepřátelili si jeho rodinu, část její rodiny a dlouho to s nimi nevydržela ani celá řada zaměstnanců, přičemž někteří je obviňují ze šikany. Třináctou klíčovou pracovnicí, která vzala do zaječích ani ne po roce ve službách dvojice ze Sussexu, je šéfka jejich nadace Archewell. Původně přitom kvůli práci opustila lukrativní místo u manželů Gatesových.

  Catherine St-Laurentová na pozici šéfky nadace Archewell nastoupila loni v dubnu. Po pěti letech kvůli tomu dala sbohem místu ve vedoucích sférách fondu Melindy Gatesové.

  Jak uvádí server The Sun, St-Laurentová tehdy nadšeně prohlašovala, jak je možností pracovat pro Meghan a prince Harryho poctěna. Jenže podle zdrojů z jejího okolí netrvalo dlouho a začala být spíše pořádně frustrovaná.

  V tuto chvíli se z pozice ředitelky přesunula do role konzultantky, podle serveru jde ale jen o formalitu a neočekává se, že by nadále jakkoliv s dvojicí spolupracovala.

  Zatímco v královské rodině bývá zvykem, že zaměstnanci na vysokých pozicích stráví ve službách konkrétního člena klidně i desítky let nebo celou kariéru, Catherine St-Laurentová je už třináctým klíčovým pracovníkem Meghan a Harryho, který dal výpověď.

  Meghan už opustil třeba agent Nick Collins, který ji zastupoval ještě v dobách herecké kariéry, nedávno skončila třeba šéfka Harryho cestovky zaměřené na udržitelný cestovní ruch Heather Wangová. 

  Princ Harry a Meghan Markle v pořadu Oprah Winfrey.

  Princ Harry a Meghan Markleová v pořadu Oprah Winfreyové

  Dříve to byla třeba ředitelka PR oddělení Sara Lathamová, která v minulosti pracovala pro Hillary Clintonovou. Saru nakonec zaměstnala sama královna Alžběta.

  A to je jen zlomek.

  „Někteří z nich přitom přicházejí s obrovským doporučením a zkušenostmi. Jestli to takhle půjde dál, budou mít Harry a Meghan velmi špatnou pověst,“ kroutí hlavou autorka Harryho životopisů Angela Levinová.

  Fronta na svědectví o šikaně

  Není jasné, z jakého důvodu Catherine St-Laurentová místo u Meghan a Harryho opouští. 

  Dvojici se ale rozhodně nehodí do krámu, že jejich klíčoví zaměstnanci berou kramle jeden po druhém zrovna v době, kdy má nezávislá právnická firma v Buckinghamském paláci vyšetřovat údajnou šikanu, které se měla Meghan dopustit na zaměstnancích.

  Princ Harry s manželkou Meghan

  Princ Harry s manželkou Meghan

  Britský list The Times odpálil před několika týdny bombu. Zveřejnil e-mail, který měl v říjnu 2018 poslat Simonu Caseovi, tehdejšímu osobnímu tajemníkovi prince Williama, tajemník Meghan a Harryho pro komunikaci Jason Knauf.

  „Jsem velmi znepokojen, že vévodkyně v uplynulém roce šikanovala dvě osobní asistentky. Zacházení s paní X bylo naprosto nepřijatelné,“ psal Knauf ve zprávě.

  „Zdá se, že vévodkyně má v úmyslu si na někoho vždy zasednout. Šikuje paní Y a snaží se podkopat její sebevědomí. Dostali jsme hlášení od lidí, kteří byli svědky nepřijatelného chování vůči paní Y,“ informoval dále muž, který dnes stojí v čele charitativní nadace vévody a vévodkyně z Cambridge.

  Meghan skrze mluvčího a právníky označila celou kauzu doslova za lživou a pomlouvačnou kampaň Buckinghamského paláce.

  Její problém ovšem je, že se Buckinghamskému paláci začali ozývat další a další bývalí zaměstnanci se svědectvím, že při práci s Meghan často končili v slzách a někteří dokonce utrpěli posttraumatickou stresovou poruchu.

  Podle serveru Mirror deset bývalých asistentů doslova stojí frontu na to, aby se s vyšetřovateli podělili o svoje zkušenosti.

  „Mlčeli příliš dlouho a rozhodně je o čem mluvit,“ řekl serveru zdroj z okolí Buckinghamského paláce.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

  Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

  Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

  Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

  Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 12. dubna 2021, svátek má Julius
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz