Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

  Meghan nosí náramek po lady Dianě. | foto: koláž Expres.cz

  Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně ze Sussexu Meghan, zejména britský tisk se předhání v tom, kdo přinese o nastávajících rodičích zajímavější informaci nebo poodhalí lepší střípek z jejich soukromí. Ovšem s ohledem na to, že královské sociální sítě komunikují velmi čile, není už moc ani co odhalovat. A tak na řadu přichází dojetí.

  Princezna Eugenie z Yorku měla docela smolný týden, na to že prožívala nejveselejší den svého života. Dcera prince Andrewa a Sarah, vévody a vévodkyně z Yorku, si minulý víkend brala za manžela Jacka Brooksbanka, podnikatele v oblasti pohostinství, jenže královskou veselku zastínila jiná událost.

  Princ Harry totiž na svatbě hlavně své babičce královně prozradil, že vévodkyně Meghan je těhotná. Momentálně je ve čtvrtém měsíci a malé bříško se jí už rýsuje pod šaty. Informace tak musela oficiálně rychle ven, neboť královský palác je už poučen z nedbalé komunikace s tiskem v 90. letech, kdy si spoustu věcí ohledně rozvodu prince Charlese a lady Diany a prince Andrewa a Sarah Fergusonové musel domýšlet sám a vznikaly tak neuvěřitelné fámy a hlavně skandály.

  A tak se namísto novomanželského štěstí jedné z nejpracovitějších členek královské rodiny princezny Eugenie řeší těhotenství Meghan Markle.

  Co měla kdy na sobě, jak moc dlouho to schovávala, proč se neúčastnila tamté nebo oné akce, lidé se zajímají o každý krok a společenské novináře takové téma samozřejmě baví, neboť se v něm dá vždy najít něco nového.

  Harry ani William náušnice nosit nebudou

  A tak nyní přišla na řadu – možná očekávaně – linka se zesnulou Dianou, která zejména Brity i roky po své smrti neustále rozněžňuje.

  Meghan a Harry jsou nyní na oficiální návštěvě Austrálie a Meghan si k úžasnému baloňáku, který naopak neřeší skoro nikdo (například mě by velice zajímalo, co je to za značku a zda je možné podobný model koupit v konfekci, pozn. autorky), vzala náramek, který nosila lady Diana.

  Meghan vzdala hold zesnulé princezně! předhánějí se titulky.

  Zase se tak moc nedojímejte.

  Lady Diana měla po královně tiáru s perlovými slzami, královna má také v osobní sbírce diamantový náhrdelník zvaný choker (třetí foto), který pak nosily obě manželky princů Diana i Kate.

  Šperky královské rodiny putují z jedné ženy na druhou, buď se dědí, nebo se půjčují. Náramek a náušnice ve tvaru motýla, které patřily lady Dianě a nyní je nosí Meghan, patřily s největší pravděpodobností do Dianiny soukromé sbírky.

  Tyto soukromé sbírky po smrti člena dědí jeho děti, nebo se mohou prodat.

  Je logické, že princ Harry ani princ William náhrdelníky, náušnice a náramky nosit nebudou, proto se dostanou do rukou jejich manželek. Majetnická práva ale nejsou z původního článku na serveru Mail Online jasná a ani na stránkách královských šperků jsme nemohli dohledat, zda se tyto konkrétní šperky nacházejí ve výlučné osobní sbírce lady Diany, předpokládáme ale, že opravdu patří do Dianiny soukromé sbírky, neboť se jedná o „drobné ozdoby“.

  Například zásnubní prsten, který Meghan nosí.

  Jeho majitelem je skutečně princezna Diana, nikoliv královská rodina, doplněn byl o diamant z Botswany. Že ho Harry dal své vyvolené, je proto zcela pochopitelný krok, stejně jako to bylo u Williama, jenž svojí Kate věnoval Dianin modrý prsten.

  Meghan Markle nosí jako zásnubní prsten šperk lady Diany.

  Diana navíc před svou smrtí sepsala tzv. „dopis přání“, který sice nikdy nebyl zveřejněn v plném znění na internetu, ale citují z něj seriózní deníky jako The Telegraph.

  V něm Diana mimo jiné vyjádřila přání, aby její soukromá sbírka šperků připadla ženám jejích synů. Nikoliv však ve smyslu toho, že její šperky přejdou na princovy manželky, ale že je princové mohou poskytnout svým ženám tak, aby je ony mohly ve vhodném okamžiku mít či použít. „Nechávám rozdělení šperků na vašem uvážení,“ píše Diana v dopise, z něhož cituje The Telegraph.

  Nedá se tedy úplně říct, že by Meghan svým náramkem a náušnicemi (respektive Dianinými) vzdala hold zesnulé princezně, prostě jen použila možnost využití šperků ze soukromé sbírky manžela, a jelikož je Harry muž, sám toto dědictví z pochopitelných důvodů nevyužije. Navíc tím naplnil jedno ze svých přání své matky.

  Něco jiného by toto používání klenotů bylo, kdyby se jednalo o královské sbírky. Tam šperky – hlavně tiáry, náhrdelníky a celé sady – zapůjčuje královna a vynést něco takového je pak už o prestiži a cti. Děje se tak hlavně na banketech a slavnostních večeřích či událostech.

  Že vévodkyně z Cambridge Catherine patří už do rodiny, bylo poznat podle zapůjčených královských šperků, které jí byly zapůjčeny na honosné události.

  To Meghan si ještě bude muset počkat, ale už se k rodinné pokladnici blíží mílovými kroky. Na svou svatbu dostala už jednu povolenku od samotné královny, a to když jí Alžběta II. zapůjčila honosnou tiáru Marie z Tecku.

  Marie z Tecku byla manželkou krále Jiřího V., oba jsou Alžbětini prarodiče. Právě od Marie z Tecku pocházejí nejvzácnější sbírky šperků, kterými se královská rodina může chlubit a které se půjčují a putují po dámských hlavách, hrudích a zápěstích.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:26 středa 13. února 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   40
  • Trapas
   21
  • Haha
   13
  • Sladký
   13
  • Tvl
   13
  • Cože
   10
  Vybrali jsme pro vás

  Záhadnou Danu lidé označují za nový projekt Kazmy. Dle vodítek v něm půjde i o Shopaholic Adel

  Je to tady. Nový projekt, za kterým by dle mnohých mohl stát Kazma, je zřejmě tu a veřejnost se nemůže dočkat o co jde....

  Policistka sdílela nahé fotky na OnlyFans. Vyhodili jí kvůli tomu z práce, teď točí i porno

  Práce policistky jí zřejmě nevydělávala dostatek a tak se rozhodla, že si bude bokem přivydělá na OnlyFans. To se jí...

  Ruská lež je ohromná zbraň. Proč je Putin stále oblíbený, líčí reportér Karas

  Premium Býval nejdéle sloužícím zahraničním zpravodajem České televize. V Polsku, v Rusku i na Ukrajině strávil Miroslav Karas...

  Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

  Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

  Když rameno „zmrzne“ a uvolní se za dva roky. Na vině je i stres, říká ortoped

  Premium Rameno je unikátní součást lidského těla, anatomicky i funkčně nesmírně komplikovaná. Tvoří ho propojení čtyř kloubů a...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz