jít naiDNES.cz

Stropnický von Osečany zdolává nástrahy venkova. Použil vysokozdvižný vozík!

Matěj Stropnický zdolává nástrahy venkova, které na něj číhají na zámeckém pozemku. | foto: koláž expres

Popral se s divoce rostoucím břečťanem, zdolal kopřivy a přemohl i lacinou vrtačku, s níž nakonec dokázal přidělat poštovní schránku. Od té doby na zámeckém pozemku přibyly kozy Meryl a Margret a teď si Matěj Stropnický musel pronajmout dokonce vysokozdvižný vozík, s jehož pomocí čistil padesát let staré okapy! Další díl seriálu „Tenkrát poprvé aneb kutil Matěj“ je tu.

Od té doby, co si Matěj Stropnický (34) pořídil polorozbořený zámek v Osečanech, mají lidé o zábavu postaráno. Skvěle se baví především postupně vznikajícím seriálem veškerých zámeckých úprav, do nichž se zámecký pán bezhlavě pustil. Za sebou už má urputný břečťan s kopřivami, první zkušenost s vrtačkou i kozy, které si se svým přítelem pořídili. Teď na scénu přišel vysokozdvižný vozík!

Jak začalo pršet, ukázalo se samozřejmě, že u nás prší mimo vymezenou dráhu vody. Důvod? Okapy už padesát let nikdo nečistil. Tak jsem objednal vysokozdvižnou plošinu, vysoko konkrétně do výšky dvanácti metrů, tedy do celkem vysoké výšky, za čtyři sta na hodinu s technikem-posunovačem, za dvojnásob s čističem,“ píše Matěj von Osečany na sociální síti.

Ten mi přišel nadbytečný, tak jsem si dal včera šestihodinovku čistění asi 150 metrů okapů sám. V příštím díle už chci zkusit nějaké řemeslo, nádeničina je nějaká moc snadná,“ pokračuje nový zámecký pán a pečlivě zapisuje veškeré úpravy, do kterých se na zanedbané nemovitosti pustil.

Na sociálních sítích tak Matěj i jeho přítel Daniel Krejčík sklízí kopec podpory i výsměch, lidé se zejména strefují do nezkušenosti nového majitele zámku.

Pat s Matem to nakonec taky dali,“ píše někdo z followerů. Matěj nasadil zběsilé tempo, za pár set let bude hotovo,“ rýpe další z těch, kteří seriál oprav sledují.  

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:38 středa 9. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  35
 • Super
  33
 • Haha
  17
 • Cože
  11
 • Tvl
  10
 • Sladký
  9
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat