Stropnický von Osečany zdolává nástrahy venkova. Použil vysokozdvižný vozík!

11. září 2018
Popral se s divoce rostoucím břečťanem, zdolal kopřivy a přemohl i lacinou vrtačku, s níž nakonec dokázal přidělat poštovní schránku. Od té doby na zámeckém pozemku přibyly kozy Meryl a Margret a teď si Matěj Stropnický musel pronajmout dokonce vysokozdvižný vozík, s jehož pomocí čistil padesát let staré okapy! Další díl seriálu „Tenkrát poprvé aneb kutil Matěj“ je tu.

Od té doby, co si Matěj Stropnický (34) pořídil polorozbořený zámek v Osečanech, mají lidé o zábavu postaráno. Skvěle se baví především postupně vznikajícím seriálem veškerých zámeckých úprav, do nichž se zámecký pán bezhlavě pustil. Za sebou už má urputný břečťan s kopřivami, první zkušenost s vrtačkou i kozy, které si se svým přítelem pořídili. Teď na scénu přišel vysokozdvižný vozík!

Jak začalo pršet, ukázalo se samozřejmě, že u nás prší mimo vymezenou dráhu vody. Důvod? Okapy už padesát let nikdo nečistil. Tak jsem objednal vysokozdvižnou plošinu, vysoko konkrétně do výšky dvanácti metrů, tedy do celkem vysoké výšky, za čtyři sta na hodinu s technikem-posunovačem, za dvojnásob s čističem,“ píše Matěj von Osečany na sociální síti.

Ten mi přišel nadbytečný, tak jsem si dal včera šestihodinovku čistění asi 150 metrů okapů sám. V příštím díle už chci zkusit nějaké řemeslo, nádeničina je nějaká moc snadná,“ pokračuje nový zámecký pán a pečlivě zapisuje veškeré úpravy, do kterých se na zanedbané nemovitosti pustil.

Na sociálních sítích tak Matěj i jeho přítel Daniel Krejčík sklízí kopec podpory i výsměch, lidé se zejména strefují do nezkušenosti nového majitele zámku.

Pat s Matem to nakonec taky dali,“ píše někdo z followerů. Matěj nasadil zběsilé tempo, za pár set let bude hotovo,“ rýpe další z těch, kteří seriál oprav sledují.  

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:38 9. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

  • 35
  • 33
  • 17
  • 11
  • 10
  • 9
Komentáře