Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Matěj Stropnický: Vláda selhává, ale na zámku nám stačí dřevo. Paní Žilkovou raději nesleduji

  Divadelní herec Daniel Krejčík pokřtil svou knihu Nadělení, kde vypráví především o tom, jak si s partnerem Matějem Stropnickým pořídili osečanský zámek. Kmotrem jeho prvotiny nemohl být nikdo jiný než právě někdejší šéf Strany zelených. Expres se Stropnickým mluvil nejen o přítelově knize plné vtipných historek, ale třeba i o tom, jak se žije na zámku v dobách energetické krize, nebo o videu, v němž jeho otce pomlouvá exmanželka Veronika Žilková.

  Matěj Stropnický byl ústřední postavou křtu Danielovy knihy. Před zahájením nervózně chodil po Kampě a trénoval si proslov, na jeho bedra také připadla povinnost knížku polít vínem.

  Když bylo po všem, poskytl někdejší předseda Strany zelených Expresu rozhovor, a to nejen o partnerově spisovatelském počinu.

  „Mluvit jsem do knihy Danovi nesměl, on si to všechno chtěl dělat sám. Viděl, že jeho příspěvky mají na sítích ohlas, a tak mu strašně narostl hřebínek. Ale je to dobře, je to jeho knížka a je skvělá, vtipná, zábavná, dojemná, ale má i příběh a pointy,“ ocenil Matěj Stropnický svého partnera.

  Knize se daří, je bestsellerem, což se obzvláště před Vánoci hodí. Jenže na zámku je potřeba celá spousta investic a oprav. Energetické krize se ale „zámečtí pánové“ nebojí.

  „My jsme se, vzhledem k mému vyhlášenému ekologickému aktivismu, přestěhovali na zámek také s tím, že tam můžeme být do určité míry soběstační. Ne tedy ve výrobě elektriky, protože solární panely tam mít nemůžeme, zámek je památka, ale topíme si dřevem. A to tím dřevem, které si sami natěžíme, naštípeme a nanosíme, čímž zároveň čistíme park. Když si chceme ohřát vodu na vanu, v létě si musíme počkat hodinu a v zimě třeba i dvě,“ vysvětluje Stropnický.

  Matěj Stropnický pokřtil knihu partnera Daniela Krejčíka.

  Strach ze zimy podle něj mají jiní lidé, jimž vláda nepomáhá ani zdaleka tak, jak by měla.

  „Zimy se v tomto ohledu nebojím, to mám větší obavy o to, jak se s ní budou potýkat jiní lidé. Myslím, že vláda energetickou krizi vůbec nezvládá ve prospěch lidí. Hodně mluví, ale málo koná. Vždy udělá nějaké opatření, třeba zastropuje ceny, což ale stejně nepomůže lidem tak, aby se nezadlužili. Vláda je slabá a nepracuje pro lidi,“ míní muž, který před loňskými sněmovními volbami dělal asistenta Janě Maláčové z ČSSD.

  Matěj Stropnický, Daniel Krejčík

  Politika je doma u Stropnických nadále žhavým tématem. Jak nám Matěj prozradil, probírala se i možná kandidatura jeho otce, velvyslance v Izraeli Martina Stropnického, na prezidenta.

  Zeptali jsme se ho ale i na ožehavé video, které před nedávnem natočila Veronika Žilková, jež se s otcem rozvádí. To původně mělo vzniknout na podporu kandidátky Danuše Nerudové, ale nakonec z toho byl především jeden velký útok na Stropnického, kdy mu vyčetla milenku, vysoký plat, věk či neuspořádané vztahy.

  „Zaznamenal jsem, že paní Žilková podpořila paní Nerudovou, ale to video jsem neviděl. Já si totiž od určité doby videa s Veronikou nepouštím, protože člověk nikdy neví, co v nich bude,“ uzavřel.

  Co dalšího Matěj Stropnický v rozhovoru řekl? A co si myslí o kritice od novináře Jiřího X. Doležala, že je „rudý baron ze zámku“? Celý rozhovor si můžete pustit v úvodu článku.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 18:30 pátek 3. března 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   134
  • Haha
   24
  • Trapas
   24
  • Tvl
   10
  • Sladký
   9
  • Cože
   6
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...