Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Proč nevolit Stropnického? Žilková mu vyčítá věk, milenku seniorů i plat 480 tisíc měsíčně

  Všichni, kdo čekali, že Veronika Žilková (60) v souvislosti s „nezdárným“ manželem Martinem Stropnickým (66) složí zbraně, teď na vlastní oči vidí a uši slyší, jak bláhově se mýlili. Herečka si jenom vzala oddychový čas, aby nyní udeřila v plné síle. Na Instagramu zveřejnila video, v němž se staví na stranu Danuše Nerudové a znovu pálí do svého muže a radí lidem, proč ho v prezidentské volbě obejít obloukem.

  „Když je někomu 66, za pět let mu bude 71. Když se budete ucházet o jakoukoliv práci a bude vám 70+, víte, že jste znevýhodnění,“ začala Veronika Žilková poněkud zeširoka, když v otázce prezidentské volby přišla řeč na jejího manžela Martina Stropnického.

  „Nevím, proč by post prezidenta měli zastávat lidé, kteří podle věku reprezentují tu menší sílu,“ doplnila herečka (celé video v záhlaví), která v další větě zdůraznila, že vystupuje coby bývalá členka jeho volebního týmu.

  „Jak může kandidovat někdo, kdo má neuspořádané rodinné vztahy? Je to minus. Stropnický porušil jakýsi služební diplomatický zákon. Podobný, jako jsou v armádě, právě v diplomacii a třeba i pedagogové mají předpisy, kterých se musejí držet, zatímco normálním lidem projdou,“ pustila se na tenký led legislativy Žilková, která otevřeně podporuje Danuši Nerudovou. Už proto, že je jí 43 let a má „spořádané rodinné poměry“.

  „Člen diplomatické mise si z bezpečnostních důvodů nesmí začít bližší poměr s některým ze svých spolupracovníků,“ zdvihá varovný prst a naráží tak na údajný vztah Stropnického s jednou ze svých podřízených.

  „Stropnický se zamiloval. To mu nikdo nemůže mít za zlé, protože srdci neporučíš. Ano, ve svých 66 se zamiloval do mladé, ambiciózní dívky,“ rýpla si Veronika.

  Žilková se Stropnickým, když ještě bylo vše zalité izraelským sluncem...

  „V tu chvíli měl ze svého postu odstoupit, což mu doporučovali dva exministři zahraničí. On jako bývalý ministr měl vědět, jak služební zákon zní,“ spílá svému stále ještě manželovi Žilková.

  „Měl odstoupit, měl se rozvést, pak oženit, možná bych ho i volila. V tuto chvíli ale porušil nějaký morální kodex a zařídil si, že na tom postu byl ponechán,“ pustila si herečka také do hnutí ANO, které má podle ní na hlavě taky pořádnou kostku másla.

  „Samozřejmě z finančních důvodů, protože – jak jsem se dozvěděla u soudu o výživném – plat velvyslance v Izraeli je 480 tisíc korun měsíčně, to mi do té doby bylo utajeno,“ doplnila.

  Žilková dále uvedla, že Stropnického milenka schválně žila pět let se sedmdesátiletým Izraelcem, aby získala izraelské občanství, a prý žila se „dvěma seniory najednou“, čímž tím druhým seniorem myslí právě Stropnického.

  „Izraelci mi píší,“ uvádí drby o ní Žilková, jako kdyby hlavním zájmem Izraelců nebyla Palestina, ale vztah nějakého velvyslance z Česka, a říká, že Stropnického „dívka“ pracovala na vrátnici a teď má řidiče a státní byt.

  Herečka poté jako další důvod, proč nevolit Stropnického, ačkoliv ten ani neoznámil kandidaturu na prezidenta, uvádí, že o Vánocích ji Martin Stropnický poprosil o podporu v kandidatuře proti Babišovi uvnitř strany. To prý odmítla, jelikož jí to nepřišlo jako čestné jednání a Stropnický prý chtěl ve straně vyvolat rozkol.

  V jejím proslovu ale nechybí ani perly, to když například Stropnického nevěru, tedy „diplomatický skandál“, přirovnává k tomu, jako kdyby si učitelka v první třídě zapálila cigaretu nebo byste jeli na červenou.

  „Já mám čisté svědomí, není to žádná pomsta zhrzené manželky a já nejsem zhrzená manželka, je to pořád Kordulčin otec,“ dodává na závěr.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 11:24 sobota 18. února 2023. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   303
  • Haha
   46
  • Super
   25
  • Tvl
   15
  • Sladký
   11
  • Cože
   8
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...