Středa 14. dubna 2021, svátek má Vincenc
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Koukalová & Konečný: Martine Dejdare, Český lev instagramových much nelapá

  Martin Dejdar oznámil konec svého velkého projektu. | foto: Instagram

  Martin Dejdar si chtěl v nouzovém stavu tak trochu přivydělat, a jak to tak vypadá, budeme asi muset předabovat Barta Simpsona a postava Antonína Maděry bude vymazaná z ČSFD. Dejdar se totiž ocitl ve Zdivočelé zemi na Instagramu, na místě, kde si kdekdo, kdo prodává slevový kupon, myslí, že má hlas a mluví za všechny.

  Pětapadesátiletý Martin Dejdar přišel s nápadem, jak se postarat o nějakou tu korunu do rodinného rozpočtu, ale není to nic nového, placená meet and greet jsou v západních zemích běžným způsobem přivýdělku, kdy za peníze dostanete setkání, pozdrav či prezent od nějaké osobnosti, ale tady kolem toho vznikl jakýsi instagramový pouliční výbor lidí, kteří se živí ještě mnohem horším způsobem, ale rozhodně mají čas na to začít Dejdara lynčovat.

  Jestli Dejdar zvolil zrovna dobrý marketing, to je jedna věc, ale co nás jako bulvární novináře zarazilo, je kritika jeho mnohem hamižnějších kolegů.

  Všichni víme, že když si otevřete účet téměř jakékoliv celebrity, s pravidelností kromě těch totálně áčkových, slouží jim to akorát k tomu, aby vám prodali dešťovou vodu v lahvi.

  Už jsme o tom psali v našem minulém komentáři, tihle prodavači kalhotek, hrnců, neprokázané kosmetiky, pilulek na hubnutí a smoothie z placenty, těm je všechno jedno, hlavně ať si vydělám, protože vlastně nic jiného neumím.

  Dejdar je herec, který má Českého lva za film Učitel tance, hrál povětšinou titulní role a taky víme, že se mu moc nevedlo coby producentovi a taky obchodníkovi, ale je to člověk, který je jednak jeden z nejlepších dabérů, jednak taky dokázal, samozřejmě i díky dobře napsanému scénáři, stvořit kultovní sitcomovou postavu Ozzáka, a to v zemi, která nemá sitcom v krvi a pořád to ještě neumíme, i když Comeback byl první vlaštovka své doby.

  Má za sebou úspěšné filmy a má za sebou kariéru, za niž se rozhodně nemusí stydět, na rozdíl od hereček, které neumí hrát, a proto skočily na Instagramu focením svých dětí.

  Zatímco u Dejdara, když si otevřete jeho profil na Wikipedii, jsou tam věci jako vystudovaná DAMU, vyrostl v Ypsilonce, debutoval v roce 1993 ve filmu Šakalí léta, následovala Amerika a Učitel tance, Český lev a mnoho divadelních cen, a pak mu v jeho akci Wish4You zůstane bez povědomí dotčeného k prodeji pozdrav od Karla Kováře, kdy se dozvíte, že v roce 2012 založil YouTube kanál, v roce 2014 se přejmenoval na Kovyho a jeho zaměření se jmenuje: vlogy, parodie, gameplay a cestování.

  Takže to, co děláme každý z nás. Není šokující, že Dejdar nabízel bez Kovyho vědomí Kovyho pozdrav, ale je šokující, že by to byl někdo ochoten koupit.

  Fajn, Dejdar si během hejtu na svou osobu mohl odpustit říct těm ostatním: A co jste dokázali vy? Neznamená to ale, že to taky není pravda.

  Martin Dejdar evidentně není dostatečně cool na sociální sítě. Akce Wish4You a kritika, co se na něj snesla, je dnes běžná věc. Vy něco uděláte a sto padesát dalších lidí vás zmasakruje, uděláte přešlap a jde na vás flame ze všech stran, ale zveřejňování jeho soukromého čísla je neskutečná prasárna. Stejně tak jako vyjadřování starosty vesnice Novotného, který o něm píše, že je p*ča, což je za hranicí všeho, ale z toho si Dejdar nemusí nic dělat, to Novotný říká o všech, kdo mu bezmezně netleskají a nevypisují mu, jak je nejlepší Tchajwanec na světě, zatímco bokem dělá reklamy na židle.

  My bychom taky chtěli vidět Dejdara spíše ve vážných rolích, na které má talent, a ne aby nám prodával levné spreje na vlasy a dělal ze sebe blba. On si může být neobratný a legračně trapný, ale vy druzí blbové, vy generátoři slevových kódů na cokoliv od kabelek za pět stovek, židlí a hrnců, vy lidi, co dáváte padesát postů denně, hlavně vyrýžovat něco zadarmo, vy laskavě sklapněte a běžte přesně tam, kam si myslíte, že vás posíláme, a rozhodně si nemyslete, že jste o něco lepší nebo čistší.

  Jediný váš dosah je o tom, že si někdo něco koupí o stovku levněji. Ale o umění, které Dejdar dokázal se svými vážnými rolemi zvládnout, se tady s vámi nebavíme ani omylem. A vy to bolestně víte, proto vám nezbude nic jiného než ty kupony na deset procent slevy za něco, na co by nikdo v normálním obchodě nesáhl ani omylem.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

  Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

  Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

  Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

  Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

  Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 14. dubna 2021, svátek má Vincenc
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz