jít naiDNES.cz

Hlasatelka Skarlandtová oplakává manžela: Zdeněk podlehl rakovině (†79)

Legendární televizní hlasatelka Marta Skarlandtová (71) oplakává manžela. | foto: Expres.cz

Dlouholetý člen skupiny KTO (Kamarádi táborových ohňů) Zdeněk Skarlandt (†79) zemřel. Hudebník a manžel bývalé hlasatelky, překladatelky a tlumočnice Marty Skarlandtové (71) v pátek prohrál boj se zákeřnou nemocí.

„Do muzikantského nebe odešel skvělý zpěvák, kytarista a dlouholetý člen naší skupiny KTO. Zdeněk Skarlandt. Za čtrnáct dní by mu bylo osmdesát let. Poslední ahoj!“ napsal na facebookový profil za Kamarády táborových ohňů Franta Hacker.

Fanoušky známého uskupení i jejich spolupracovníky a kamarády smutná zpráva velmi zasáhla. „Upřímnou soustrast klukům z kapely i rodině. Zdenda zůstane v našich srdcích navždy s námi...,“ nechal se slyšet jeden z nich.

„To je mi, kluci, moc líto. Držte se, myslím na vás i na Lindu s Martou. Dneska večer mu nahoru pošlu písničku,“ připojil se další truchlící.

Hudebník po sobě zanechal manželku Martu, která se proslavila za minulého režimu jako televizní hlasatelka a moderátorka.

V současnosti se živí jako tlumočnice, scenáristka a překladatelka z angličtiny, mimo jiné i pro Divadlo Ungelt, které řídí její bratr Milan Hein. 

Odchod milovaného manžela, s nímž má dceru Lindu, ji velmi zasáhl.

Fotogalerie

Komentáře