Hansard vydává jedno album za druhým, o Irglové není ani slechu. Co teď dělá?

Co se stalo s Markétou Irglovou, která s Glenem Hansardem dostala Oscara za píseň Falling Slowly? | foto: expres

Ve dvaceti letech se jí splnilo to, o čem si většina našich muzikantů může nechat jenom zdát. Spolu s irským písničkářem Glenem Hansardem (49) získali Oscara za píseň Falling Slowly. Od té doby ji živí hudba. Žila v Irsku, pak v New Yorku, a zatímco bývalý parťák Hansard nedávno vydal další sólové album, ona se stáhla na odlehlý Island. Tak se zrodila naše skutečná hvězda Markéta Irglová (31). Co teď dělá?

Je to pár týdnů, co se mluvilo o nové desce Glena Hansarda This Wild Willing. Je to třetí album, jež relativně krátce po sobě vydal. To nijak neubírá na jejich kvalitě, frontman The Frames je minimálně po hudební stránce plodný dost.

To o Markétě Irglové, s níž Hansard před jedenácti lety přebíral sošku Oscara, zahráli si spolu ve filmu Once a koncertovali po celém světě, není poslední roky ani vidu, ani slechu.

Kdo z našinců přitom může říct, že dokázal to, co skromná rodačka z Valašského Meziříčí?

Když bylo Markétě Irglové třináct let, přihodilo se jí to, co se běžně děje jen ve filmech. Seznámila se s irským hudebníkem Glenem Hansardem, se kterým se začala přátelit.

„Začala jsem s ním hrát, když jsem byla ještě na gymnáziu,“ řekla Irglová, jež s Hansardem po dvou letech přátelství odjela koncertovat po světě. Takové mety muzikanti běžně dosahují po letech dřiny, k Markétě to prostě nějak „přišlo“.

S frontmanem rockové kapely The Frames natočila Irglová album The Swell Season, které odkazuje na román Prima sezóna.

V irském filmu Once, k němuž složili i hudbu, si pak zahráli dvojici, která se do sebe zamiluje. A právě za skladbu Falling Slowly, jež je ústřední melodií snímku, dostali v roce 2008 Oscara.

Tehdy jejich vztah po letech přerostl v romanci. I když netrvala dlouho, Hansard později přiznal, že byl do Irglové zamilovaný delší dobu. Jen ho držel zpátky velký věkový rozdíl a především to, že Markéta byla ještě dítě.

„Nikdy bych nebyla muzikantem, kdybych nepotkala právě jeho. Dodnes jsme nejlepší kamarádi, ale jako pár jsme nefungovali,“ uvedla v rozhovoru pro Blesk.cz Irglová, která se dodnes nechová jako někdo, kdo dostal Oscara a koncertoval v Carnegie Hall.

V roce 2011 se Markéta provdala za amerického baskytaristu Tima Iselera, s nímž žila v New Yorku. Už po dvou letech se nechali rozvést.

Po všech dobrodružstvích se Markéta Irglová usadila na Islandu. Jejím partnerem je islandský hudebník a producent Sturla Mio Thorisson. Dnes už s ním má tři děti. 

„Věnuji se hlavně rodině. Do Čech jezdím tak dvakrát ročně, aby se moji rodiče viděli s vnoučaty,“ prozradila Irglová.

Je jasné, že kariéru trochu upozadil rodinný život. I tak Markéta Irglová zvládla vydat tři sólová alba. I když se vydala jiným směrem než Hansard, o němž je pořád slyšet. 

Na druhou stranu, kdoví, co se stane, až se bude věnovat zase jen hudbě? Vždyť s Glenem jsou stále přátelé...

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat