jít naiDNES.cz

Život Marcely Košanové: První manžel utekl s její kamarádkou. Vyšlo to až napodruhé

Osud vyvěštila nejedné slavné osobnosti, viděla i nemoci. Sama sobě ale pomoct nedokázala. Proslulá kartářka a vědma Marcela Košanová zemřela v pouhých sedmašedesáti letech. Jaký je její příběh?

Marcela Košanová byla jakousi dvorní kartářkou českých celebrit. Spolupracovala se zpěvačkami Ilonou Csákovou, Lucií Bílou, Ivetou Bartošovou či Monikou Absolonovou.  

Traduje se, že měsíc předtím než Karlu Gottovi lékaři diagnostikovali rakovinu mízních uzlin, Košanová měla sen, jak zpěváka vidí ve snu kouřit. Podivila se, že vidí Mistra s cigaretou, a tak se ho zeptala, jak je možné, že kouří. Zpěvák jí měl odvětit: „Já jsem v situaci, kdy už můžu všechno.“ Gottovi následující dny zavolala a sen mu vylíčila.

Marcela Košanová se narodila v roce 1952. Její babička se sice živila jako švadlena podprsenek, jinak ale byla kartářkou. Marcela tak umění čarodějnictví a výkladu karet přihlížela odmala a považovala to za normální.

Než se z ní ale stala skutečná čarodějka, musela si počkat, až dospěje. Profese vyžaduje životní zkušenosti. Od sedmnácti let se o čarodějnictví a věštění z karet zajímala, dlouhé roky vykládala karty jen sobě a svým kamarádkám.

Marcela Košanová a Jana Šulcová

Marcela Košanová a Jana Šulcová

Vzdělání a práce

Marcela Košanová ukončila hotelovou školu, a tak většinu života pracovala jako provozní. Její poslední „civilní“ zaměstnání byla vedoucí stravovacího provozu v městském ústavu sociálních služeb. I když ji práce bavila, byla pro ni fyzicky náročná. Pracovala také jako ošetřovatelka v nemocnici, pěstounka v jeslích nebo barmanka.

Zemřela Marcela Košanová.

Zemřela Marcela Košanová.

Čarodějnické řemeslo přišlo na řadu až poté, co byla Košanová dlouhodobě nemocná a zůstala skoro rok doma na neschopence. 

„Během této doby si ke mně našla cestu spousta lidí. Po těch deseti měsících jsem zjistila, že nemohu zvedat těžké věci, dlouho stát, zkrátka má pracovní schopnost byla velmi snížená. Začala jsem si hledat novou práci a mého manžela napadlo, abych si zažádala o živnostenský list a pracovala doma,“ líčila kdysi kartářka, jak s předpovídáním budoucnosti začínala, pro server Kafe.cz.

„S výpisem z trestního rejstříku jsem přišla na živnostenský úřad a úřednici oznámila, že bych si chtěla otevřít čarodějnictví. To byl samozřejmě šok. Myslela, že mi asi přeskočilo, a nabídla mi nákup a prodej, za což se prý schová všechno. Bylo to dlouhé řízení, ale nakonec mi byl vystaven živnostenský list na výklad z karet a čtení z rukou. Čarodějnictví tam napsat odmítli, ale to nevadí,“ dodala vědma.

Slavná kartářka byla dvakrát vdaná. První manžel byl temperamentní sportovec, který se bezhlavě zamiloval do její kamarádky a od Košanové odešel. „To se stává,“ vzpomínala pro Kafe.cz kartářka, která pak s kamarádkou léta nepromluvila. 

Druhé manželství už bylo ale šťastné. Právě druhý manžel kartářce kdysi postavil věštírnu, ve které mohla přijímat své klienty. I když druhý manžel nevěřil ničemu, co se nedalo změřit, povolání své ženy respektoval.  

Marcela Košanová měla čtyři děti: tři dcery a syna. Kromě výkladu karet pořádala takzvané sabaty, jichž se účastnily i známé ženy.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Neděle 20. října 2019, svátek má Vendelín
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Černá kronika
  • Jen pro muže
  • Virál
  • Sport
  • Video
  • Telebrity
  • jít naiDNES.cz