jít naiDNES.cz

Zemřela čarodějnice celebrit Marcela Košanová: Gottová, Bílá a Absolonová pláčou

Kartářka, věštkyně a kamarádka slavných osobností Marcela Košanová (†67) zemřela. Známá vědma předpověděla rakovinu Karla Gotta, z karet věštila budoucnost Lucii Bílé nebo Iloně Csákové.

Smrt slavné čarodějnice, která měla na „čarodějnictví“ dokonce živnostenský list, potvrdila Blesk.cz její dcera Zdeňka s tím, že pohřeb slavné kartářky proběhl v tichosti v v jejím rodném městě.

„Stalo se to 31. července. Odešla velmi rychle a jako dáma,“ řekla její dcera Zdeňka. „Pohřeb proběhl 7. srpna v úzkém rodinném kruhu v Chomutově,“ řekla skleslým hlasem.

Pro Blesk promluvila i známá vědma Jana Demeterová. „To mi neříkejte, všichni jsme k ní vzhlíželi, nemohu tomu uvěřit. Jsem z toho velmi špatná,“ reagovala šokovaně. 

Problémy Košanové začaly před dvěma lety v létě, kdy ji zlobil močový měchýř. Tehdy se jí zamotala hlava a omdlela. „Bála jsem se, že je to mrtvice, a radši jsem si zajela do nemocnice,“ stěžovala si. 

V nemocnici na pražském Karlově náměstí vzali čarodějce krev a zděsili se. Přikázali jí, aby se nehýbala, a napojili Marcelu okamžitě na nejrůznější hadičky na ARO. 

„Řekli mi, že jsem podle výsledků krve už minimálně dva dny mrtvá, tolik mi těch pro život nutných látek v krvi chybělo,“ vzpomínala. Podle lékařů měla sepsi celého organismu.

Zda se jí vrátily potíže s krví či organismem, není jisté. Možná trpěla jinou nemocí, o které věděli jen její nejbližší.

Nečekaný odchod nejslavnější české kartářky zasáhl mnoho známých osobností. Na proslulé sabaty, které Košanová pořádala, jezdila manželka Karla Gotta Ivana Gottová se zpěvačkou Ilonou Csákovou.

„Odchod Marcely Košanové je mi moc líto, v mysli a srdci si uchovám krásné vzpomínky a společná setkávání,“ napsala nám Ivana Gottová.

Košanová navíc vykládala nesčetněkrát karty slavici Lucii Bílé.

Fotogalerie

Komentáře