Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Hořký na krajích, stálo to za to! Jak komentoval klávesák Mandrage pervitin za volantem

  Další člen Mandrage má problémy s drogami. František Bořík nasedl pod vlivem omamných látek za volant. | foto: Facebook Františka Boříka

  Vít Starý není jediným členem Mandrage, který se potkal s návykovými látkami. Jeden z členů kapely měl dokonce opletačky se zákonem. V polovině roku 2018 měl pod vlivem pervitinu usednout za volant klávesák kapely František Bořík a ještě se tím pochlubil na sociálních sítích.

  Bylo užívání drog pro členy kapely Mandrage běžnou součástí jejich života? Leccos o tom napoví chování klávesisty Františka Boříka, který za volantem „nalízal“ návykové látky.

  Podle policejního dokumentu, který Bořík před dvěma lety sám zveřejnil na sociálních sítích a jenž je stále volně přístupný na internetu, měl 2. června 2018 usednout za volant svého vozu pod vlivem drog. Následně se celou věcí dobře bavil na sociálních sítích. 

  „Dneska leju jako o život,“ napsal na Facebook ke snímku s potvrzením o zadržení řidičského průkazu, kde se píše, že drogový test odhalil, že Bořík řídil pod vlivem metamfetaminu, tedy pervitinu. Na Instagram, kam také vložil policejní zprávu (asi proto, aby se o tom dozvědělo co nejvíce lidí), napsal, že oslava narozenin se mu protáhne o rok.

  Ačkoliv Bořík do kolonky pro vyjádření držitele řidičského průkazu napsal, že svého činu lituje, svým přátelům na sociálních sítích prozradil, že tak učinil až na doporučení policistů.

  Pod příspěvkem běžela dlouhá diskuze, v níž odpovídá na všemožné dotazy lidí, a to v tom smyslu, že událost s policií byla jedna velká legrace. V podobném duchu jsou také reakce jeho několika známých a fanoušků.

  „Chtěl jsem napsat původně, že to za to stálo, ale policista mi to nedoporučil,“ napsal na Facebooku Bořík, když se ho jedna z kamarádek zeptala, čeho lituje.

  Kromě jednoho člověka, jenž se podivil nad zveřejněnou zprávou, se většina jeho přátel drogami za volantem dobře bavila. A byli mezi nimi i členové jiných kapel. Například bývalý člen Rybiček 48 mu nejenže převyprávěl svou zkušenost s policisty, ale také poradil, aby si příště vzal látku, kterou policejní testy neodhalí.

  František Bořík má odpověď na vše.

  „Dneska se dají sehnat super věci, na které nemají testy, bro. Měl jsi je upozornit, že jako rockstar máš v popisu práce vyfotit se s nimi, dát jim merch a podepsané CD. Mám známé, kteří takhle uhráli některé přestupky. Jen tedy to bylo v době, kdy ještě neměli tyhle jejich testovací papírky a dávalo se jen dýchnout. Mě když načapali s 5 g koksu v Retru, po výslechu mě vezli na testy, kde mě poznal doktor. Čerti čuměli, že co jsem to jako za star, při odchodu se hned vyptávali a pak mi říkali: Nebojte, to bude v pohodě, vždyť k vaší práci to patří,“ rozepsal se Honza Štrup.

  A nebyl sám. Tomáš Vohradský z UDG na sebe dobrovolně práskl, že podobné „narozeniny“ měl dvakrát.

  František Bořík se nezastyděl ani poté, co se jeden z jeho přátel podivoval, jaké látky ve svém věku užívá.

  „Kámo, co to do sebe cpeš za s*ačky? Nejsi na to starý? Potažmo nebyl ten test vadný? Jel jsi na krev?“ ptal se jeden z jeho přátel a pokusil se mu nahrát na odpověď, že mu pochopitelně v krvi nic nenašli. Místo toho mu ale i tentokrát Bořík odpověděl svým stylem.

  Když po roce a dvou měsících získal František Bořík své řidičské oprávnění zpátky, okomentoval to slovy, že i po roce je trochu hořký na krajích. Jak to máme brát? Že by nějaký slang?

  „Babička vždy říkala: Jez, co ti dají. Tím se řídím,“ odpověděl klávesák Mandrage, jenž tak potvrdil, že o vadný kus testu nešlo.

  „Po roce je trochu hořký na krajích,“ chlubil se tentokrát Bořík vráceným řidičákem. Ve světě feťáků „hořký“ znamená slangové označení pervitinu pro jeho silně nahořklou chuť.

  S ohledem na všechny tyto skutečnosti se zdají být jeho slova z rozhovoru pro primácký Top Star úsměvná. Právě v něm totiž jako první člen kapely poprvé přiznal, že je Starý závislý na drogách.

  „Myslím, že to nejsou zdaleka jen drogy. Drogy jsou důsledek, a ne příčina problémů. Víťovy trable sahají daleko hlouběji a není to tak jednoduché, jak se tvrdí,“ řekl doslova Bořík s tím, že si vzal za své, že v tom Starého nemůže a hlavně nechce nechat.

  Tak je otázkou, jestli právě on je tím pravým, kdo by měl Starému pomáhat znovu se postavit na nohy. Pokusili jsme se získat i vyjádření Františka Boříka, do vydání článku nereagoval na naše zprávy. 

  Manažerka kapely se vyjádřila v tom smyslu, že o zveřejněném dokumentu ví, ale nebude se k ničemu vyjadřovat, protože jde o soukromou věc Františka Boříka.

  Policie České republiky Expresu oficiální vyjádření poskytla.

  „K dané věci uvádím, že u řidiče bylo provedeno lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu, který byl následně zaslán k provedení tzv. screeningu do ÚSL Pardubice. Na základě výsledku laboratorního vyšetření odebraného vzorku biologického materiálu, které prokázalo pozitivní nález na amfetaminy, bylo jednání podezřelého oznámeno pro podezření z přestupku podle 125c odst. 1 písm. b) zák. č. 361/2000 Sb. dne 28. 6. 2018 na městský úřad do Vysokého Mýta. Policie v daném případě nezjišťovala konkrétní množství návykové látky, to provedl nejspíše v rámci dokazování až správní orgán městského úřadu,“ sdělil Expresu npor. Pavel Mikulecký z Dopravního inspektorátu Ústí nad Orlicí.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:15 středa 3. června 2020. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   282
  • Tvl
   79
  • Super
   56
  • Haha
   49
  • Cože
   41
  • Sladký
   37

  Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

  Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

  Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

  Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

  Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

  Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz