Pondělí 24. února 2020, svátek má Matěj
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Už ho definitivně pochovali? Mandrage poslali Víťovi na posledním koncertě jízlivý vzkaz

  Všichni se shodují, že nebýt Víta Starého, kapela Mandrage by se nikdy nedostala tak vysoko. Přesto jste na vzkaz podpory směřovaný zpěvákovi, který bojuje se závislostí na drogách, mohli čekat marně. Muzikanti naopak neváhali a do svého bývalého lídra se pustili přímo na pódiu jízlivými poznámkami, jinak se ale tvářili, že jim frontman ani trochu nechybí. Nahradila ho jiná jména a kapela dělala, jako by se vůbec nic nedělo. Hlasem kapely se ve Fóru Karlín stali na chvíli například Sebastian, Debbie, Anna K. nebo i Adam Mišík, který se pořádně zakulatil! Byl to tedy skutečný konec Mandrage?

  Plánovali turné Dlouhej únor, celkem devět velkých koncertů, a to v době, kdy dobře věděli, že jejich frontman Vít Starý propadl těžkým drogám, s nimiž v současné době ani příliš nebojuje, naopak jim bohužel podlehl. 

  Není se tedy příliš čemu divit, že Víťa Starý utekl a na náročnou sérii koncertů se odmítl vydat.

  Mandrage tak museli improvizovat a hlavně zkrátit svou koncertní šňůru na naprosté minimum. Na jediný koncert! 

  Přímo na pódiu musel frontmanův hlas nahradit někdo jiný a postupně si tuto „povinnost“ vyzkoušela celá řada interpretů. Ty Pepa Bolan uváděl na pódiu delším proslovem. Je škoda, že si pak nenašel čas také na svého kamaráda, jenž podporu kapely a fanoušků potřebuje.

  Na posledním koncertě slavné české skupiny však její hlavní osobnosti nevěnoval žádný výrazný prostor, přestože by si to Vít jistě zasloužil.

  Kapela Mandrage ukončila svou existenci ve Fóru Karlín. Víťovi Starému věnovali...

  Paradoxně jedinou zprávu, která byla zřejmě věnována zpěvákovi, utrousil v úvodu Pepa Bolan, když se zdravil s fanoušky.

  „Děkujeme všem, co jste přišli. Díky moc všem, co se na nás dneska nevyflákli,“ řekl do davu a přidal smutné pokrčení rameny. Všem bylo v tu chvíli jasné, komu jízlivý vzkaz patří.

  Tohle rozhodně nevypadalo jako gesto podpory, členové kapely se tak neubránili možnosti rýpnout si do svého kamaráda, který je sice dostal až na vrchol naší hudební scény, ale teď jim překazil kšeft v podobě několika vyprodaných koncertů po celé České republice.

  Kapela Mandrage ukončila svou existenci ve Fóru Karlín. Víťovi Starému věnovali...

  Kdoví, jestli si náhradu za fetujícího Starého nevyhlédli Mandrage v někom ze svých včerejších hostů. Mluví se například o Adamu Mišíkovi, jenž na pódiu všechny překvapil tím, jak moc přibral. Působil totiž jako koule

  Další ránu do zad dostal Víťa ve chvíli, kdy na pódium přišel zpěvák Tomáš Kulhavý. Bolan se nezdráhal fanouškům připomenout, že to není poprvé, co si Kulhavý „při podobné příležitosti“ zahraje na Víťu Starého.

  Kapela Mandrage ukončila svou existenci ve Fóru Karlín. Víťovi Starému věnovali...

  To jen potvrdilo zprávy o tom, že drogová závislost se s frontmanem Mandrage táhne už delší dobu.

  Kapela se tedy snažila na koncertě tvářit, že pomalu ani neví, kdo je Starý, a jediné momenty, které lze spojit s drogově závislým umělcem, byly ty, kdy do něj skupina bez ostychu kopla.

  V úplném závěru pak Bolan všem přítomným vzkázal, že to je úplný konec kapely. Jenže chvíli nato zacitoval Johna Lennona.

  „Na konci vždy vše dobře dopadne. A jestli to dobře nedopadlo, potom to ještě není konec,“ řekl fanouškům kapely Mandrage.

  Myšlenku na budoucí návrat přitom muzikanti naznačili už před pár dny na svém facebookovém profilu.

  „Všichni jsme do poslední chvíle věřili tomu, že to zvládneme a že to bude fajn. Že odejdeme ze scény s čistým štítem a třeba se zase jednou, celí šťastní, vrátíme. Naše plány ovšem náhle vzaly za své,“ reagovala tehdy kapela poté, co s nimi Vít Starý přestal komunikovat.

  Fotogalerie

  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 24. února 2020, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz