Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Mandrage nejdříve zbytečně propálí zpěváka ze závislosti, teď prosí o klid

  Kapela Mandrage oznámila konec. Předtím ale prozradili, že Víťa Starý je na drogách! | foto: Reprofoto TV Prima

  Hůře to vymyslet nemohli! Kapela Mandrage nejdříve před celým národem udělá ze svého zpěváka narkomana, jemuž je třeba pomoci, čímž na něj upoutá veškerou pozornost, a nyní prosí o shovívavost! A to jen proto, že Vít Starý někam zmizel a nemluví s kapelou a milionové zisky z turné jsou fuč.

  Plzeňská kapela Mandrage zrušila kvůli osobním problémům zpěváka Víta Starého turné Dlouhej únor. Zahraje jen v sobotu v Praze, ale už bez svého frontmana. Skupina to ve středu oznámila na své facebookové stránce.

  Už při oznámení turné kolem Vánoc kapela uváděla, že po turné kvůli problémům Víti Starého přeruší na neurčenou dobu svou činnost.

  Fanoušci a odborná veřejnost nad způsobem těchto prohlášení nevěřícně kroutí hlavou a ptají se, proč rovnou celé turné nezruší, že by tím Vítkovi pomohli nejvíce.

  Jak víme, kapelní život zdravé životosprávě dvakrát neprospívá, napsali Mandrage, ale rovnou dodali, že kapela přestane fungovat až po únorové koncertní šňůře.

  V překladu se dá říct, že všichni kolem skupiny velice dobře vědí, že Starý je na tom zle, ale přijít o zisk z prodaných lístků, to by bolelo více. Kvůli reklamě zdarma měsíc před turné zařídili, aby se celý národ oficiálně dozvěděl, že jejich frontman bere drogy.

  Kvůli tomu se Vít Starý ocitl pod drobnohledem veřejnosti, terčem ironických koláží (TMBK), posměšných memů. Mezitím zbylí členové narychlo zrušili turné, mluví o pohřbívání skupiny a všechny prosí o klid. Přitom opět dělají přesný opak a dlouholetého kamaráda veřejně potápí.

  „Všichni jsme do poslední chvíle věřili tomu, že to zvládneme a že to bude fajn. Že odejdeme ze scény s čistým štítem a třeba se zase jednou, celí šťastní, vrátíme. Naše plány ovšem náhle vzaly za své. Navzdory tomu, že jsme se všichni snažili, aby se Víťa dal do kupy, navzdory tomu, že jsme minulý týden začali všichni zase zkoušet, navzdory Víťovu zdánlivě znovunabytému elánu, navzdory všem dohodám. Víťa s námi před dvěma dny opět prakticky přerušil komunikaci, v jedné z mála SMS zpráv, které nám poslal, stálo, že chce turné zrušit. A tak se nedá nic dělat,“ píší zbývající čtyři členové kapely v tiskové zprávě, jejímž prostřednictvím si nad Starým myjí ruce.

  Našlo by se určitě sto „píárových“ způsobů, jak lépe prezentovat koncertní pauzu, než propálit zpěváka ze závislosti na drogách a pak alibisticky prosit média o mírný přístup.

  „Nikomu není příjemné, je-li jeho neštěstí prodáváno na tržišti, zejména pak, má-li člověk tolik starostí, jako má možná Víťa právě teď,“ píší hoši, kteří přitom jako první svého kamaráda prodali jako na tržišti a předhodili ho davu.

  A nutno říct, sami přiznávají, že ani oni nevědí, co Starý aktuálně prožívá, protože s nimi odmítá komunikovat.

  Právě nad tímto jednáním kapely se podivují i někteří jejich fanoušci.Moc nedává smysl, proč se plánovaly koncerty, když Víťa na tom evidentně nebyl nejlíp už dlouho. Jeho kolegové to snad neviděli? Nebo to spíš asi jen přehlíželi? Zajímalo by mě, jak by ten koncert vypadal, kdyby tam byl úplně sjetý. Jako kdyby z toho chtěli ještě něco vymáčknout,“ diví se například fanynka Mársí Hayek.

  Podle Dity Adamovské je zase nefér odehrát koncert bez hlavního člena. Navíc jí vadí, že lístky na koncert nemůže vrátit. „Už mi psali z Ticketpro, že pražský koncert proběhne se změnou ve složení skupiny, ale vstupenky zůstávají v platnosti a vstupné se nevrací. Nejspíš vypadám jako hyena, ale na Víťu jsem se těšila, sama mám dvacet let psychické problémy, takže ho chápu a mrzí mě, co se s ním děje, ale koncert s kýmsi, kdo ho pro jednou nahradí, to je jako jít na karaoke. Měli jste ho zrušit také,“ zlobí se další ze skalních fanynek.

  I Nikola Kutláková si myslí, že kapela měla Starému pomoci dříve. „Nadávají teď na bulvár, ale neměli tohle dovolit. Měl být někde v léčebně, ne se ukazovat po republice. Hlavně to silvestrovské vystoupení,“ píše dívka, jejíž názor sdílí další fanoušci.

  Většina z nich přeje Víťovi Starému, aby se co nejdříve znovu postavil na nohy, a doufají, že se kapela znovu vrátí na koncertní pódia.

  Otázkou je, zda frontman Mandrage svým kumpánům dokáže odpustit, že jeho neštěstí takto servírovali veřejnosti a doslova ho obětovali.

  Fotogalerie

  Premium

  Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

  Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

  Premium

  Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

  Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

  Premium

  KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

  Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 9. dubna 2020, svátek má Dušan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz