Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Od Houdové už dává ruce pryč i její kamarádka Špaková, padlá hvězda Primy: Může za to obyčejná voda

  Helena Houdová | foto: Facebook/Instagram

  Modelka Helena Houdová (41) objevila další „holírnu“ a na sociální síti propaguje alkalickou vodu Kangen. Prý je tak mocná, že léčí rakovinu, zatímco ta „obyčejná“, kterou pijeme, je plná toxinů. S životadárnou tekutinou se nyní vytasila i její duchovní sestra Lucie Vonchitzki Špaková (33). Taky vám bude nutit vodu za tisíce?

  „My to pijeme, protože ve vodě jsou neskutečné toxiny. Třeba chlor má vliv na neplodnost. Už není na planetě Zemi kapka vody, která by nebyla znečištěná. Fluorid kalcifikuje třetí oko,“ prohlásila ve videu bývalá modelka, která své ovečky náležitě vyděsila, div že se už nezačaly loučit s pozemským životem.

  „Je to medicínská mašina. V Japonsku, když je pacient diagnostikován třeba s rakovinou, první, co doktoři udělají, je, že mu napíší vodu Kangen. Oni mu předepíší alkalickou vodu, protože když máme alkalické prostředí, nemůže tam existovat nemoc. Nemůže tam existovat rakovina, nemůžou tam existovat záněty, plísně, nemůže tam existovat nic,“ uvedla dále Helena Houdová.

  Fakt, že odrazuje od pití obyčejné vody, která je podle ní jedovatá a škodí lidskému organismu, zvedl ze židle výživového experta Lukáše Roubíka.

  „Helena Houdová ve videu říká spoustu extrémních a velmi nebezpečných tvrzení,“ tvrdí odborník, který výroky známé modelky podrobně rozebral ve své analýze.

  „Jinými slovy Helena Houdová démonizuje obecně pití vody (včetně té kohoutkové) a tvrdí, že je plná chemických látek, hormonů a toxinů, se kterými si naše tělo nedokáže poradit. Samozřejmě vzápětí nabízí snadné, ale poněkud drahé řešení. A dokonce i jen tak mimochodem podněcuje své sledující, aby se s ní zapojili do MLM marketingového prodeje,“ řekl mimo jiné Roubík, jenž se nedávno právem obul i do Kamily Kamu Rundusové.

  „Pravda je, že do dnešní doby nemáme žádné kvalitní důkazy o tom, že by alkalická voda nějakým způsobem léčila rakovinu nebo se podílela na prevenci nádorových onemocnění,“ doplnil ve své zprávě výživový odborník, který se opírá mimo jiné o názory Julie Langfordové, nutriční terapeutky s více než patnáctiletou praxí v onkologii.

  S vodou shodou okolností vyrukovala i Lucie Vonchitzki Špaková. Na tom by nebylo až tak nic divného, přece jen jsou napojeny na dálku a vzdálenost Česko a Bali není problém. Ten je spíše v tom, že se od balijské koučky a multilevelové hvězdy její česká „kolegyně“ naopak odvrací. 

  Neadoruje alkalickou vodu a přístroje za velké peníze ani nehází z rukávu přísliby zázraků a brzkého uzdravení z rakoviny. 

  Lucie Vonchitzki Špaková vyrazila na přednášku o vodě. Na rozdíl od Heleny Houdové ale nešlo o „nalejvárnu“ o alkalické vodě za tisíce.

  Špaková, která mluvila s koronavirem a umí skvěle navibrovat sebe i gong, vyrazila na přednášku Zdeňka Čermáka, autora českých vynálezů uzdravujících vodu a půdu, jenž se už více než sedmadvacet let zabývá výzkumy a vývojem technologií pro uzdravování vody a půdy.

  Fanoušci s úlevou zjišťují, že alespoň jedna z dam vzala rozum do hrsti a zajímá se o věci, které mají smysl. Protože lákat k multilevelu a ohánět se zákeřnou nemocí, to už je hodně silná káva. A je úplně jedno, jestli ji uvaříte z obyčejné kohoutkové, nebo alkalické vody s příběhem...

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:30 čtvrtek 20. ledna 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   107
  • Haha
   68
  • Tvl
   26
  • Cože
   10
  • Sladký
   9
  • Super
   6
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

  jít naiDNES.cz