Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Love Island vyhrál pár, který se nemusel vůbec snažit. Vítězem je ale úplně někdo jiný

  Laura Chrebetová (22) a Martin Kulhánek (27) jsou vítězi první řady reality show Love Island a vlastně to není ani překvapení, hodně diváků takový výsledek čekalo. Oba dostali obálku, v jedné bylo srdce a v druhé výhra dva miliony korun, Martin se rozhodl se o peníze s Laurou podělit. Sice si odvážejí z Kanárských ostrovů poměrně vysokou částku, nicméně zlatem by se tam měli zahrnout jiní lidé.

  Žádné překvapení se nekoná, Laura Chrebetová a Martin Kulhánek byli podle komentářů na sociálních sítích favority na vítězství v reality show Love Island, protože se „doopravdy milují“ a je na nich „jejich láska poznat“ a ani jeden v páru „nic nehraje“. Nicméně pak tu byla ještě jedna skupina diváků, která ve své kritice vůči Martinovi a Lauře šla celkem k věci.

  A to, že nejsou adepti na peněžitou výhru, ba naopak na nejnudnější pár ve vile. Oba jsou spolu od prvních párových střídání a bylo tomu tak až do konce. Přestože do vily přicházeli bombshells v podobě single žen a mužů, každý z nově příchozích jako by se je bál rozdělit, nikdo si je u ohniště nevybíral proti jejich vůli, jako tomu bylo u zbylých dvou párů: Gabriela Gašpárová – Petr Havránek a Nikol Treterová – Vilém Šír. Ti museli čelit střídání partnerů, několika rande s lidmi, se kterými na ně jít nechtěli. Kolikrát si jeden i říkal, jestli produkce show Lauře a Martinovi nenadržuje, protože za celý pobyt se jim nestalo nic, co by jim nemělo být po chuti.

  Postupem času, jak show nabírala obrátky a blížila se do finále, si toho všímali už i sami hráči. Petr Havránek už to po dalším „rande naschvál“ poté, co byl opět rozdělen s Gabrielou, jednoho rána nevydržel a během snídaně vzteky vyjel do prázdna, že jim dvěma se nic neděje, ale ostatní tady musí vydržet všechno.

  No, měl pravdu.

  A viděli to i diváci, jejichž hlasy o tom, že Laura a Martin se vůbec nemuseli snažit a nezaslouží si výhru, protože nemuseli nic překonávat, zesilovaly. Na paty jim silně začala šlapat dvojice Petr a Gabriela, kteří skončili podle hlasování diváků druzí. Našla se i dost početná skupina, která se otočila k Vilémovi a Nikol z jednoduchého důvodu: bez Vildy a jeho hlášek, tanečních kreací, rozcviček, nočního bloudění po vile a komentářů ve zpovědnici by ve vile na Kanárských ostrovech byla dost nuda.

  Jestli se tam někdo staral o zábavu, byl to právě on, zvláště když ji vymýšlel se svou „holkou“ Petrem. A kromě toho, že zvládal bavit osazenstvo vily i diváky u televize, musel taky procházet četným nemilým párováním, než si konečně s Nikol mohli říct, že se milují a je jim jedno, že skončili v soutěži třetí.

  Nakonec to dopadlo, jak to dopadlo, a máme tady historicky prvního vítěze, česko-slovenský pár, o němž sama moderátorka Nikol Moravcová během přímého přenosu vyhlašování výsledků řekla, že byl diváky nejvíce oblíbený.

  Co se týče samotné Nikol Moravcové a jejího účinkování ve skoro tříměsíční reality show, nad tím se vedou diskuze už hodně dlouhou dobu. Přestože na Kanárské ostrovy odešla kvůli soutěži s celou rodinou, ve vile se téměř neukazovala, moderovala jen na krátkou chvíli každotýdenní párování u ohniště a z pláže uváděla týdenní sestřih toho, co se stalo.

  Nikol Moravcová je moderátorkou reality show Love Island. Na Kanárech toho ale...

  Nejenže si všechny soutěže účastníci moderovali sami, ale dost často se i stávalo, že si moderovali i vyřazování lidí z vily. Přemýšlet tak nad tím, k čemu tam vůbec byla, je celkem legitimní věc k debatě, která se hojně mezi fanoušky Love Islandu vedla, respektive pokládali ohledně její role otázky do prázdna, na něž dosud nevíme odpověď.

  Kdo naopak neslezl z obrazovky, i když obrazně řečeno, protože nebyl vidět až do samotného finále, kde se předávala výhra Lauře a Martinovi, to byl představitel českého voiceoveru (samozřejmě byl i slovenský, ale teď se bavíme jen o české verzi), tedy „hlasu pod obrazem“.

  Václav Matějovský, který namlouval voiceovery českého vysílání, a moderátorka Nikol Moravcová.

  Je jím Václav Matějovský, herec, který – pravda – není moc známý, ale diváci Love Islandu na něj odteď určitě nezapomenou. Pokud někdo skutečně vyhrál tuto soutěž, je to právě on. A nejen on, ale i pravděpodobný tým v produkci, který mu k tomu psal scénář, nápady či cokoliv, čím Matějovský bavil diváky v celé dlouhé hře rozhodně nejvíce.

  Nejprve se každotýdenní rekapitulační díly zdály jako ztráta času, protože proč se dívat na sestřih toho, co se už stalo, pravidelným fanouškům (a že jich nebylo málo) nic z dění neuniklo, nicméně díky Matějovskému a jeho kousavým komentářům se staly plnohodnotnou zábavou. Nebylo to jen příjemnou barvou hlasu, ale i tím, jak se dostával na hranu korektnosti „vhodné až po desáté večerní“, nechyběla notná dávka ironie nejen vůči soutěžícím, ale ani vůči jemu samému.

  Moderátor české verze Václav Matějovský.

  Po celou dobu neviděná postava kdesi v nahrávacím studiu za mikrofonem se zcela jistě stala největší hvězdou Love Islandu, a i když nic nevyhrál, je to hlavně on a lidé, kteří mu s tím pomáhali, kdo by si zasloužili zaplatit zlatem. Že bude druhá řada Love Islandu, je už jasné. Taky je jasné, že ta druhá a všechny další už nikdy nebudou mít sílu prvního zážitku z ostrova lásky na našich obrazovkách.

  Co jasné není, je to, koho v další řadě potkáme. Matějovský a parta šprýmařů ze zákulisí by tam ale rozhodně chybět neměli.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

  Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

  Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

  Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

  Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

  Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Volby
 • Speed
 • jít naiDNES.cz