Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Maminka o Gabriele z Love Islandu: Těšíme se na Pítra! Z jejího expřítele mám ale obavu

  Kolem jedné ze soutěžících v reality show Love Island, která se odehrává ve střežené vile na Kanárských ostrovech, se poslední dobou mimo zdi vily odehrává mnoho věcí, o nichž Gabriela Gášpárová, studentka z Velké Bíteše, nemá úplně ponětí, protože se svým vstupem do soutěže v polovině září musela odevzdat veškeré komunikační prostředky. O sociální sítě se během pobytu nemůže starat, a tak neměla přehled o tom, že její bývalý přítel se na Instagramu vyjádřil tak, že jejich vztah neskončil, a ještě navíc v komentářích prozradil spolupráci Gabriely s Antonínem Charouzem. Aby toho nebylo málo, na vlastní pěst se vydal k vile na Kanárské ostrovy. My jsme se ještě předtím rozjeli za rodinou Gabriely Gášpárové do Velké Bíteše poslechnout si nejen jejich pohled na věc, ale také poodhalit více z její minulosti.

  Je to celkem ničím nevybočující domek na konci jedné z ulic Velké Bíteše kousek od Brna, a nebýt vývěsky rodinné firmy, jeden by ho i přejel. Maminka Gabriely Gášpárové, se kterou jsme se v poslední teplou neděli tohoto roku měli setkat, nás ale jako správná hostitelka už čekala na schodech, jež vedly na poměrně rozlehlou zahradu, kde se skrývá zastřešené útočiště sloužící nejen pro venkovní posezení i během zimy, ale teď i jako její „schovka“, když v televizi běží Love Island, reality show, v níž má její dcera šanci na dvoumilionovou výhru.

  „Já se sem chodím dívat na Gabču,“ kývla s pobavením směrem k zavěšené televizi, zatímco pro nás chystala kávu a přitopila v krbu, protože, pravda, přestože mělo být venku teplo, do pohodlného zahřátí mělo nedělní odpoledne hodně daleko. Energická a mladistvě vyhlížející žena, v obličeji silně podobná Gabriele, nás posadila k delšímu stolu, kde se prý ráda rodina schází, stihla nás varovat před mírumilovně vypadajícím psem (nehladit!) a celkem bez okolků se jala o své dceři vyprávět, protože je fakt, že kolem Gabriely se „zde venku“ děje hodně věcí.

  Love Island, Gabriela Gašpárová

  Paní Gášpárová a její manžel jsou oba vojáci, zatímco on je již ve výslužbě a vede rodinný podnik, ona má stále aktivní kariéru a jde to z ní poznat i na řeči, jde přímo k věci a zbytečně nekličkuje, což ale neznamená, že by její povídání nebylo o to méně poutavější.

  O Gábině jsme už věděli, že má tři starší bratry. Jaké to je skloubit aktivní kariéru v armádě a čtyři děti?

  Když má problém jeden, jsme v tom všichni

  „Já jsem šla do armády v pětatřiceti letech, to už jsem měla čtyři děti a Gabrielka měla tři roky, když jsem šla na základní vojenskou službu běhat po lese,“ zasmála se a prozradila nám, že nebyl zase takový problém vyjet na zahraniční mise, kterých se účastnila, nebo odejít na noční službu, když ještě pracovala ve zdravotnictví.

  „Když jsem byla na misi, o děti se staral manžel. My sice můžeme být oba na misi zároveň, ale manžel byl v armádě, byl pořád pryč a já byla s dětmi. Když byly děti malé, bylo to snadné, naši kluci jsou zvyklí o se Gabču starat a mohla jsem jít v klidu na noční. Máme doma hotové spartány, tím víc jsou soudržnější,“ pochvaluje si svoje děti.

  Z bratrů pokračuje v rodinné armádní tradici ten nejmladší, ostatní mají své živnosti a z maminky je poznat, jak je na svoje děti pyšná. Svoje slova o rodinné soudržnosti a blízkosti sourozenců ostatně hned dále rozvádí.

  „Těžko neseme špatné komentáře na její adresu, teď když jede reality show, a také její špatné vztahy, to se u nás doma řeší. Protože když má jeden problém, jsme v tom všichni,“ naznačuje jeden z kamenů úrazu, k němuž se později vrátíme.

  Vymodlená dcera málem skončila bez nosu

  Byla její nejmladší dcera po třech synech vymodlená? Prý ano, smála se a popsala, jak manželovi tvrdila, že do porodnice bude jezdit tak dlouho, než se jí konečně narodí holčička. Ale rozhodně to není tak, že by se z ní stal rozmazlený benjamínek.

  „Není nafoukaná, ba naopak, má celkem nízké sebevědomí,“ překvapila nás paní Gášpárová, protože s ohledem na to, jak je Gabriela pohledná, jeden by čekal, že si svoji výhodu bude uvědomovat. Ale stačilo málo a mohlo být vše jinak. Když bylo Gabriele šestnáct let, jejich pes, který se lenivě povaluje kolem nás a vypadá mimořádně přátelsky, ji pokousal v obličeji.

  „On?“ ptáme se nevěřícně s pohledem na chlupatou hroudu ležící pod krbem.

  „Měl epileptický záchvat,“ objasňuje paní Gášpárová. „Gábi měla 45 stehů, ale teď už to není skoro vidět. Naštěstí jsme narazili na dobrou doktorku a po laserech se jizvy téměř ztratily, nos jí přišili tak, že to téměř není poznat,“ vzpomíná na to, jak si Gabriela držela u pusy zakrvácenou utěrku a myslela si, že o nos přišla nadobro.

  Love Island, Gabriela Gašpárová

  Nepříjemnou událost hned zase zaplaší tím, jak se vrací k rodinným vztahům, které si nemůže vynachválit, a je ráda, že nám může potvrdit, že se svou dcerou jsou dle jejích slov nejlepší kamarádky a panuje mezi nimi skutečná důvěra.

  Ta byla potřeba hlavně během její cesty do širšího povědomí, kdy si Gabriela začala jít svou cestou.

  „Od sedmi let závodně tancovala, to byly víkendy strávené po stadionech. Pak přišla soutěž Dívka roku, kterou vyhrála. Nechtěla jsem nic podcenit, protože nikdy nevíte, na koho hezká patnáctiletá holka narazí, takže jsem byla pes, který prohlížel všechny ateliéry a lustroval všechny fotografy. Nikdy nejela nikam fotit sama, dokud nebyla plnoletá,“ dodává důrazně. „My se o tom pobavíme a řekneme si svůj názor na každé focení,“ přiblížila, jak to mezi ní a dcerou chodí.

  Doma neměli problém s tím, jak si Gabriela představuje část své budoucnosti. O tom, že půjde studovat, bylo hned jasno, sama to i chtěla, rodiče ji ale podporovali i v její druhé kariéře. Na to, aby mohla na molo, jí prý chybí tři centimetry, soutěž Dívka roku jí ale otevřela dveře k dalším nabídkám a pro objektiv fotoaparátu je jako dělaná, rozhodně prý ale nehodlá zůstat jen u toho. Gabriela má za sebou první ročník na Newton College v Praze a požádala o přerušení studia kvůli odletu na Kanárské ostrovy. Díky focení a své práci je na rodičích finančně nezávislá a podle mámy určitě přemýšlí, jak se svou kariérou dále naložit, rodiče jsou si jisti, že určitě chce studovat dál. Nyní má zaregistrovanou svou značku teplákových souprav a nehodlá nové možnosti jen tak ležet ladem.

  Vlasta? Z jeho chování mám obavu

  Čas ubíhá celkem rychle, ani jsme si nevšimli, že už je hodina pryč a my jsme se ještě nedostali k samotnému Love Islandu, kam Gabriela nastoupila v půlce září jako jedna z tzv. bombshells, tedy nově příchozích, kteří mají za úkol rozbít stávající vztahy.

  „Jí se prvně líbil Martin,“ směje se paní Gášpárová. „Dívaly jsme se tady spolu na ty kluky a připadal jí k světu, ale odjela tam hlavně s tím, že chce poznat nové lidi a něco zažít. Na casting jsme ji vezli já a manžel, Vlasta o tom nevěděl.“

  Vlasta. Jméno, které se poslední dobou vynořuje stále častěji.

  Gabrielin bývalý přítel, který na jejím Instagramu vyvolal pochyby svým prohlášením, z něhož plynulo, že jsou stále pár, přestože Gabriela ve vile už budovala vztah s Petrem Havránkem, jemuž tam říkají Pítr. Co je to mezi nimi za minulost?

  Gabriela Gášpárová s bývalým přítelem

  „Vlastu jsem viděla jednou v životě, přátelé nejsme. Ona měla v té době růžové brýle a byla zamilovaná, ale taky utrápená, viděla jsem to na ní. Měl na ni velký vliv, nevím přesně proč,“ zamýšlí se. „Ale rozhodující bylo přihlášení do reality show, vztah s ním ukončila. Jenže vím, že je schopen se sebrat a jet na Kanárské ostrovy,“ dodala následně.

  Její obavy se potvrdily do týdne.

  Gabrielin expřítel si koupil letenku do Las Palmas s návratem domů v pondělí 8. listopadu. Co tam chtěl dělat, není přesně jasné, spojili jsme se s členem štábu reality show, který nám potvrdil, že nikdo nežádoucí se do vily nedostane a její obyvatelé jsou pod nepřetržitým dohledem ochranky. Evidentně jsou připraveni na všechny události, nejen na nečekané přepadovky exmilenců.

  Co si její máma myslí o záhadném vzkazu, který si napsal Vlasta na Instagram a který dával vyznít, že jsou stále pár a Gabriela odjela vyhrát peníze?

  „Určitě to není tak, že se domluvili na výhře a že se Gabriela k němu vrátí,“ říká paní Gášpárová. „Potkali se na přehradě, když jí bylo sedmnáct, a když pak ležela po operaci prsou, kterou podstoupila i ze zdravotních důvodů, v té době si začali psát,“ přiblížila začátek vztahu.

  „Ale mám strach z jejího návratu, nebojím se, že by se k němu chtěla vrátit, ale toho, že ji bude opět kontaktovat. Z jeho chování mám obavu,“ dodává.

  Když šla za Charouzem, myslela, že to je někdo jiný

  Není to ovšem jediná věc, kterou Vlasta vyvolal vrásky na čele. V době, kdy se Gabriela začala ve vile rozkoukávat, Vlastík odhalil na sociálních sítích její spolupráci s Antonínem Charouzem, mocným mužem, jenž stojí za kariérou Evy Perkausové nebo Dominiky Myslivcové. Samozřejmě nás zajímalo, proč si Gabrielina maminka myslí, že to udělal.

  „Aby až se vrátí Gábi, šla všechna špína a pozornost na pana Charouze, a ne na něj,“ je nekompromisní.

  Podle ní Vlasta zřejmě už nevěděl, jak má Gabrielu dostat z vily, a tak si myslel, že ji vyhodí na základě toho, že má mít venku partnera.

  Před Vlastíkem měla dle jejích slov Gabriela dlouhodobý vztah „s jedním hodným chlapcem“, který jí neustále fandí a pořád jsou dobří přátelé, ale jejímu srdci neporučíme, usmívá se a rozhodne se přitopit v krbu. Čas značně pokročil a v přístěnku, kde paní Gášpárová kouká na dceru, je už dost chladno. Nachystaná polena se přesunou do ohniště a paní Gášpárová vytahuje zapalovač. Nekoukejte na mě, směje se, teď si podpálíme oheň zcela nevojensky. Zatímco prohrabává polena, aby se rozhořela, musíme se jí na spolupráci s Antonínem Charouzem zeptat.

  Gabriela Gášpárová s režisérem Magnuskem a Antonínem Charouzem

  „Říkala, že jakmile dodělá gymnázium, chce jít do Prahy. To se taky stalo, odešla tam se svým přítelem, se kterým v té době chodila,“ vzpomíná.

  „Jednou mi volala a řekla mi, že jí volal nějaký pan Charouz, ale myslela si, že je to ten mladý závodník, že shání hostesku. Na tu schůzku šla a zjistila, že to byl starší Antonín Charouz, který jí nabídl, že jí může pomoci ke kariéře. Vyzkoušeli moderování, nějaké herectví a proběhly nějaké společné projekty. Jednou pak přijela se smlouvou, ale po konzultaci s právníkem k podpisu smlouvy o spolupráci nedošlo,“ krčí rameny s tím, že to je tak vše, co by k tomu dodala. Hovor se už zase směřuje hlavně k dění ve vile, protože se shodujeme v tom, že právě Martin, který se jí prvně líbil, tvoří s Laurou silnou konkurenci jejímu vztahu s Petrem.

  Těšíme se na Pítra, bude mejdan

  Gabrielina máma nadšeně vypráví, jak na Love Island pravidelně kouká a jak je šťastná, že je zrovna s Havránkem. Podle ní do vily odjížděla utrápená a první dny byla jako ledová královna, to bylo dle jejích slov zřejmě ještě právě kvůli Vlastovi.

  Nebyla ve své kůži a měla za sebou náročné období, popisuje nám její situaci.

  „Ale teď ji vidím spokojenou, a pokaždé když jí Petra seberou z páru, nemůžu spát, hrozně to s ní prožívám na dálku. My se těšíme, že Petr přijede k nám a že ho poznáme,“ radostně si plánuje.

  Love Island, Gabriela Gašpárová

  Co když Gabriela vyhraje?

  Bude mejdan a doufáme, že i s Petrem, těší se maminka. A jak že vypadá rodinný mejdan u Gášpárových?

  Ve velkém stylu, dostane se nám ujištění.

  „Je nazdobený barák a jsou tady všichni, já se na to těším, až to bude. Na show se koukáme, ale manžel ne, jen ho vždycky informuju, co se tam děje. Dost lidí nám říkalo, že budeme kvůli pořadu chodit kanály, ale není k tomu důvod. Gabriela je skvělá a všichni z našeho okolí jí moc fandí.“

  Evidentně tady ve velkém stylu neprobíhají jen mejdany, ale i návštěvy. Přijeli jsme ke Gášpárovým na skok a zůstali jsme čtyři hodiny. Protože Gabriela, ačkoliv je nyní z rodiny tou, co je nejvíce vidět, tam není jediná zajímavá.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 0:01 úterý 8. března 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   66
  • Super
   51
  • Tvl
   15
  • Haha
   14
  • Cože
   6
  • Sladký
   2
  Vybrali jsme pro vás

  Kdo vládne Hradu. Co jsou zač lidé kolem prezidenta a o co spolu válčí

  Premium Z Hradu se půl roku po inauguraci Petra Pavla stává mocenské sídlo, v němž hlava státu nemá vždy hlavní slovo....

  Prapor Azov vrací úder. S Rusy si srovnává účty za jatka v Mariupolu

  Premium Za zprávou o osvobození dvou malých vesnic na východě Ukrajiny se skrývá zajímavý příběh. Osudy obránců Mariupolu,...

  Agáta a Soukup: Nečekaný zvrat u soudu. Co se stalo při předání dcery Rozárky?

  Premium Rozchod slavné herečky Agáty Hanychové (38) a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa (54) má mnohem složitější pozadí, než...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz