jít naiDNES.cz

Módní návrhář hvězd Luděk Hanák: Holky, nenoste legíny, je to asexuální!

Nedávno se stala kolekce Luďka Hanáka vrcholem Czech Fashion Weeku. | foto: Foto: Luděk Hanák

Známý módní návrhář Luděk Hanák obléká slavné modelky od Kateřiny Průšové po Alenu Šeredovou. Není snad soutěž krásy, pro niž by nenavrhoval šaty, žádná velká přehlídka se bez něj neobejde. Co ho dokáže v módě nejvíce vytočit? Naštvala ho i nějaká manekýnka?

Jestli chcete opravdu originální šaty, které vám padnou jako ulité, chce to zajet do Mohelnice, kde se narodil a stále žije jeden z nejtalentovanějších návrhářů Luděk Hanák. Ten už od roku 1993 navrhuje šaty nejen na různé přehlídky, ale i pro soutěže krásy včetně Miss České republiky, kterou vedl Miloš Zapletal.

„To mělo jinou úroveň. Lidé ty holky obdivovali, byla to přímo svátost koukat na finále, tipovat si, která to vyhraje. Vítězky pak byly vidět všude, byly to opravdové hvězdy. Na ty časy velmi rád vzpomínám. Dnes už je tolik soutěží, že to nestačím sledovat, i když jich dost oblékám,“ smál se Luděk.

Hanák chtěl být nejdříve sportovním moderátorem, ale jeho velký sen se rozplynul jako pára nad hrncem, když se mu „nespravila“ řeč a dodnes pořádně neumí vyslovit „ř“.

„Bavil mě vždycky sport, rád jsem to komentoval, ale nebylo mi přáno. Teď jsem ale rád. Módu miluju a velkou inspirací jsou pro mě ženy samy, nikdy jsem neměl chvíle, že bych s tím chtěl praštit. Naplňuje mě to, baví mě dělat ženy hezčími, účastnit se velkých přehlídek. Jen těch už je čím dál méně,“ povídal dál návrhář.

Módní návrhář Luděk Hanák a jeho modely jsou už od roku 1993 nedílnou součástí...

Módní návrhář Luděk Hanák a jeho modely jsou už od roku 1993 nedílnou součástí každé věhlasné přehlídky.

Navrhoval šaty i pro nějaké známé modelky? Nebyly arogantní a nafrněné, když je nutil zkoušet předem šaty jako jiné neznámé dívky a nebyla žádná výjimka za slavné jméno?

„Oblékal jsem třeba Alenu Šeredovou či Kateřinu Průšovou. Jsou to hodné holky, byla s nimi vždycky legrace. Přehlídky jsou takové hodně živé, trošku stresující, ale ony to zvládaly s úsměvem a žádné moresy neměly,“ dodal Luděk.

Barvy pořád frčí.

Barvy pořád frčí.

Ten se i přes úspěch nepřestěhoval do Prahy, zůstal věrný Mohelnici, kde je mu dobře, protože je introvert a nemá potřebu chodit po VIP večírcích jako jiní návrháři. I tak se mu klientela hrne i přes půl republiky, protože kvalita se cení. 

Hlavně je upřímný ke všem ženám, které přijedou pro šaty či jiné oblečení. Co by určitě nedoporučoval, jsou legíny. 

„Je jedno, jakou máte postavu, ale nejsou lichotivé, nechápu, proč se teď tolik nosí. Apeluji na všechny holky a dívky: Nenoste je, nevypadá to na vás dobře, je to asexuální,“ uzavřel vyprávění Luděk Hanák. 

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat