jít naiDNES.cz

Rasová válka kvůli Neesonovi! Černoši a běloši se po jeho přiznání urážejí na internetu

Liam Neeson v pořadu Good Morning America prozradil šokující tajemství. V mládí chtěl prý zabít černocha proto, že muž tmavé pleti znásilnil jeho známou. | foto: Profimedia.cz

Populární herec Liam Neeson (66) čelí silné kritice a především obvinění z toho, že je rasistou. Mohou za to jeho slova v pořadu Good Morning America, kde přiznal, že v minulosti plánoval zabít černocha, protože jeho známá byla znásilněna mužem tmavé pleti. Jak moc si tím zavařil, ukazují události uplynulých hodin. Při premiéře Neesonova nového filmu byl náhle zrušen tradiční červený koberec a na internetu se rozpoutala válka: jedni herci vyjadřují podporu, ti další, a to především černoši, se do něj hodně zostra pustili!

Herec Liam Neeson, známý třeba z filmů Schindlerův seznam či Láska nebeská, se při příležitosti blížící se premiéry snímku Mrazivá pomsta svěřil s hodně šokujícím tajemstvím. Když v minulosti zjistil, že byla jeho blízká známá znásilněna, vyptal se jí na dvě věci: jestli pachatele znala a jakou měl barvu pleti. Když se dozvěděl, že šlo o černocha, rozhodl se pomstít nepochopitelným způsobem.

Neeson se celý týden potuloval po městě a v ruce třímal obušek. „Stydím se to říct, ale doufal jsem, že z hospody vyleze nějaký ‚černošský parchant‘ a bude na mě něco mít, víte? Abych jej mohl zabít,“ řekl roztřeseným hlasem v pořadu Good Morning America.

Jeho reakce je odsouzeníhodná, o tom žádná. Jenže ke zmíněné události došlo před čtyřiceti lety a Neeson svoje tehdejší chování odsoudil s tím, že jde o strašnou věc a on ji v sobě musí celý život dusit. Připomněl také, že žil v Severním Irsku, kterým tehdy zmítalo těžké období, násilí či pomsta zde byly na denním pořádku.

Liam Neeson v pořadu Good Morning America prozradil šokující tajemství.

Liam Neeson v pořadu Good Morning America prozradil šokující tajemství.

To ale část společnosti nebere a Neeson to nyní schytává ze všech stran. Spousta lidí ho obviňuje z rasismu a reakce jsou dokonce natolik bouřlivé, že organizátoři slavnostní premiéry nového filmu Mrazivá pomsta v New Yorku zrušili tradiční červený koberec, na němž se měla filmová hvězda setkat s fanoušky i novináři.

A protože se šestašedesátiletý herec raději stáhl do ústraní, celá aféra se přesunula na sociální sítě. Tam došlo ke střetu dvou skupin: jedni tvrdí, že jejich názor na Neesona se kvůli veřejné zpovědi ze čtyři desítky let starého hříchu rozhodně nezmění, ti druzí ale nejdou pro ostrá slova daleko. Vzkazují například, že se už v životě nepodívají na jediný hercův film.

Liam Neeson rozdělil veřejnost na dvě části. Prozradil, že chtěl v minulosti...

Liam Neeson rozdělil veřejnost na dvě části. Prozradil, že chtěl v minulosti zabít černocha.

„Nikdy nebudu podporovat to, co vydáš,“ vzkázal například s emotikonem značícím vztyčený prostředníček na facebookové stránce Liama Neesona muž tmavé pleti jménem Lee. A pod jeho příspěvkem se strhla slušná internetová mela. Nelze si přitom nevšimnout, že zatímco se lidé bílé pleti staví na hercovu stranu, černoši jsou proti.

„Ty asi pocházíš z kultury, kde je znásilnění v pohodě, co?“ zaútočil na diskutujícího černocha jiný uživatel. „Ostříhej se, vypadáš jako dement,“ útočí rovnou na osobní vzhled holohlavý podporovatel Donalda Trumpa Dave, který má na profilu kromě fotografií amerického prezidenta třeba samopal AK-47 v jižanské vlajce. 

„Já souhlasím, nesmíme podporovat rasisty,“ přidává se naopak černoch Andile.

V jiném vlákně zase svojí perličkou přispěla zjevně levicová aktivistka Amber, jejíž profil zdobí americká vlajka otočená vzhůru nohama na znamení nesouhlasu s nacionalismem či příspěvek upozorňující na to, že pravými teroristy jsou voliči Trumpa.

„Tomuhle říkám sr*čka. Už nikdy se nepodívám na žádný váš film,“ píše a opět tím rozjíždí další vlnu výměny nenávistných názorů. „Nohou do obličeje, nikdy tě už nebudu podporovat,“ přidává černoška Robyn svůj vzkaz Liamu Neesonovi.

Ustojí populární herec skandál, s nímž při své veřejné zpovědi zřejmě vůbec nepočítal? A nezastíní celá aféra jeho nový film, který bude mít v českých kinech premiéru 21. února?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:34 čtvrtek 6. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Tvl
  13
 • Trapas
  12
 • Haha
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  8
Komentáře
Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 21. září 2019, svátek má Matouš

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • jít naiDNES.cz