Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Měla krásnou srst. Veterináři Karlose chválili. Lela promluvila o zabavení tygřice

  Lela Vémola se vyjádřila k odebrání tygřice, kterou Karlos prý opečovával jako vlastní dítě. | foto: Koláž Expresu

  V úterý zažil Vémoland jeden z nejsmutnějších dnů za svou existenci. Populární MMA bojovník Karlos Vémola (38) totiž definitivně přišel o svou milovanou tygřici Antonii Rambou, na niž neměl potřebné papíry. Bijec, který má pověst velkého tvrďáka, neměl to srdce u odebírání zvířete být osobně a vše za něj vyřizoval jeho věrný kamarád. Vémolova manželka Lela (33) se pak redaktorovi Expresu svěřila, že není pravda, že by se Karlos o zvíře snad nestaral svědomitě. „Veterinář na místě řekl, že je tygřice v tak nádherném stavu, že něco takového se prý jen málokdy vidí. Karlos je milovník zvířat,“ uvedla Vémolova žena..

  V den, kdy hodné děti po celém Česku dostávají dárky od Mikuláše a ty zlobivé zase chodí strašit čerti, se Karlosi Vémolovi zhmotnila noční můra. Veterináři mu totiž definitivně odebrali tygřici Antonii Rambu, na kterou známý MMA zápasník neměl potřebné papíry.

  Na místě byli v úterý před Vémolandem i fotoreportéři Expresu, kteří celou akci zachytili. Tygřici, které se Vémola vůbec nechtěl vzdát, čeká nový život v německé ZOO nedaleko Mnichova. Před převozem bylo zvíře uspáno.

  Podle důvěryhodných zdrojů Expresu populární zápasník celou věc velmi špatně nese. Důkazem budiž fakt, že Vémola během úterní akce nevylezl z domu a vše za něj řešil jeden z jeho věrných kamarádů.

  „Karlos je z toho pochopitelně hodně zklamaný, je to pro něj hodně těžké,“ sdělil jeden z našich informátorů.

  Zatímco Vémola se po ztrátě milovaného mazlíčka šel uklidnit a vybít na trénink, jeho žena Lela připravila pro své děti krásného Mikuláše. Slovenská sexbomba pak v reakci pro Expres.cz rázně popřela spekulace, že by tygřice byla ve špatném zdravotním stavu.

  „V žádném případě! Když se přepravuje zvíře, tak se musí uspat, to jsou postupy dané zákonem. Každé zvíře se musí uspat a pak se znovu vzbudí. Ten veterinář ale řekl, že je v tak nádherném stavu, že se to jen málokdy vidí,“ pravila Lela, podle které Karlos svá zvířata skutečné hýčká.

  „Měla nádhernou srst a bylo vidět, že o ni bylo perfektně postaráno. Karlos je opravdu milovník zvířat a stará se o ně krásně,“ dodala Vémolova manželka.

  Jiného názoru než Lela bylo ale Ministerstvo životního prostředí, které o odebrání zvířete rozhodlo. Důvodem rozhodnutí byly nejen chybějící, ale dokonce i zfalšované dokumenty a také nevyhovující podmínky.

  „Potvrzuji, že dojde k odebrání zabaveného nelegálně chovaného mláděte tygra ze soukromého chovu Karla Vémoly. Důvodem je především fakt, že chovatel nebyl schopen doložit legální původ zvířete ani okolnosti jeho nabytí, čímž porušil zákon o obchodování s ohroženými druhy,“ uvedla už dříve pro CNN Prima News mluvčí ministerstva Lucie Ješátková.

  „Chovatel navíc předložil falešné dokumenty o tom, kdo jsou rodiče tygra, pro chov tygrů je navíc nutné mít i veterinární povolení, a to v tomto případě nebylo vydáno,“ dodala mluvčí.

  Vémolovi odvážejí tygřici do Německa.

  Podobně jako ministerstvo na celou věc nahlíží také experti z Unie českých a slovenských zoologických zahrad.

  „Naši odborníci celou situaci od začátku důkladně monitorují. Vzhledem k tomu, že zvíře bylo současným majitelem nabyto nelegálně, bez platných dokumentů a je drženo v neschválených a pro druh zvířete v naprosto neodpovídajících podmínkách, plánované kroky a vydané stanovisko MŽP plně podporují,“ stojí v prohlášení organizace, která sdružuje 16 českých a 4 slovenské zoo.

  Takové jednání neschvalujeme a tvrdě jej odsuzujeme,“ uvedl podle serveru iSport.cz na adresu Karlose Vémoly prezident olomoucké zoologické zahrady Radomír Habáň.

  Fotogalerie