Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Stěhování Vémolovy tygřice: U domu byla policie a odchytová služba! Zničený Karlos se neukázal

  Skrz sociální sítě prosil veřejnost o pomoc a bil se do prsou, že se o exotickou zvěř stará nejlepším možným způsobem. Nebylo mu to ale nic platné, MMA zápasník Karlos Vémola (38) totiž dnes definitivně přišel o svou milovanou tygřici Antonii Rambu, na niž neměl papíry. Fotografové Expresu zdokumentovali předání zvířete do rukou veterinářů, kteří ji pak převezou do německé ZOO!

  V úterý krátce po poledni se před měchenickým sídlem Karlose Vémoly objevilo několik aut. Kromě policejního vozu zde byl také automobil s německou SPZ.

  Jednalo se o veterináře, kteří poté ze speciálního přívěsu na převoz divoké zvěře vytáhli stříbrný box, v němž bude Vémolova tygřice Antonie Ramba převezena.

  Vémolovi odvážejí tygřici do Německa.

  Vémolovi odvážejí tygřici do Německa.

  Na místě byli i fotoreportéři Expresu.Tygřici, které se Vémola vůbec nechtěl vzdát, nyní čeká dlouhá cesta do německé ZOO nedaleko Mnichova. Před převozem bylo zvíře uspáno.

  Podle dvou důvěryhodných zdrojů Expresu populární zápasník celou věc velmi špatně nese. Vémola v posledních dnech lidem hodně hrál na city a skrz sociální sítě se snažil veřejnost přesvědčit o tom, že se o tygřici stará tím nejlepším možným způsobem.

  „Karlos je z toho pochopitelně hodně zlomený,“ sdělil náš informátor, který si nepřál být jmenován. Důkazem, že Vémola ztrátu tygřice velmi špatně nese, je i fakt, že obávaný bijec vůbec nevylezl ven. Vše za něj řešil jeden z jeho věrných kamarádů.

  Vémolovi odvážejí tygřici do Německa.

  O tom, že bude Vémolovi odebrána tygřice Antonie Ramba, bylo jasno už minulý týden. Rozhodlo o tom Ministerstvo životního prostředí. Důvodem mají být nejen chybějící, ale dokonce i zfalšované dokumenty a také nevyhovující podmínky.

  „Potvrzuji, že dojde k odebrání zabaveného nelegálně chovaného mláděte tygra ze soukromého chovu Karla Vémoly. Důvodem je především fakt, že chovatel nebyl schopen doložit legální původ zvířete ani okolnosti jeho nabytí, čímž porušil zákon o obchodování s ohroženými druhy,“ uvedla pro CNN Prima News mluvčí ministerstva Lucie Ješátková.

  „Chovatel navíc předložil falešné dokumenty o tom, kdo jsou rodiče tygra, pro chov tygrů je navíc nutné mít i veterinární povolení, a to v tomto případě nebylo vydáno,“ dodala mluvčí.

  Na základě rozhodnutí Ministerstva životního prostředí bude kočkovitá šelma umístěna do zařízení Tierart Wild Animal Sanctuary v Německu, kde má být uchovněna například sestra bílé tygřice jménem Charlotte a také zabavená zvířata nechvalně známého podnikatele Ludvíka Berouska.

  Na samotný převoz pak dohlíží mezinárodní organizace na ochranu zvířat Four Paws, která pomáhá zřizovat útulky pro velké kočky po celém světě.

  V noci z pondělka na úterý známý zápasník přidal na svůj Instagram do stories krátké video, které působí jako dojemná rozlučka s tygřicí.

  Zatímco Terminátor se bije do prsou, že se o svá zvířata stará tím nejlepším možný způsobem, experti z Unie českých a slovenských zoologických zahrad jsou ovšem jiného názoru.

  „Naši odborníci celou situaci od začátku důkladně monitorují. Vzhledem k tomu, že zvíře bylo současným majitelem nabyto nelegálně, bez platných dokumentů a je drženo v neschválených a pro druh zvířete v naprosto neodpovídajících podmínkách, plánované kroky a vydané stanovisko MŽP plně podporují,“ stojí v prohlášení organizace, která sdružuje 16 českých a 4 slovenské zoo.

  Takové jednání neschvalujeme a tvrdě jej odsuzujeme,“ uvedl podle serveru iSport.cz na adresu Karlose Vémoly prezident olomoucké zoologické zahrady Radomír Habáň.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...