Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Vémolovo loučení s tygřicí a drsná kritika expertů: Zvíře bez papírů trpělo v nehodných podmínkách

  Karlos Vémola se podle ministerstva o tygřici choval nevhodně. Bijec na Instagram přidal video, které působí jako loučení. | foto: Koláž Expresu

  Měchenický Vémoland se zahalil do smutku. Populární MMA zápasník Karlos Vémola (38) se už smířil s tím, že mu bude tento týden definitivně odebrána tygřice Antonie Ramba, která najde nový domov v německé ZOO. Vémola se bije do prsou, že se o svá zvířata stará svědomitě. Jiný názor má ale ministerstvo životního prostředí a také Unie českých a slovenských zoologických zahrad, která vydala obsáhlé prohlášení, v němž se mimo jiné píše, že tygřice byla držena v naprosto nevyhovujících podmínkách. Zdrcený zápasník v noci na svůj Instagram přidal video, které působí jako loučení se svým mazlíčkem.

  Podle informací Expresu by tento týden měl Karlos Vémola definitivně přijít o milovanou tygřici Antonii Rambu, kterou vychovává ve svém měchenickém sídle a podle úřadů na ni nemá řádnou dokumentaci.

  „Potvrzuji, že dojde k odebrání zabaveného nelegálně chovaného mláděte tygra ze soukromého chovu Karla Vémoly. Důvodem je především fakt, že chovatel nebyl schopen doložit legální původ zvířete ani okolnosti jeho nabytí, čímž porušil zákon o obchodování s ohroženými druhy,“ uvedla před časem mluvčí ministerstva Lucie Ješátková.

  „Antonie Ramba bohužel nemá CITES, což znamená zdroj původu. Ale já věřím, že zvíře není věc a že by se snad našla nějaká cesta, jak to řešit. Chápu, že jsem si na začátku tohle všechno měl ověřit, že jsem chyboval. Ale snažím se vysvětlit úřadům, ať netrestají to zvíře, ale mě. Dostal jsem pokutu, musím nějaké věci napravit, se vším souhlasím, ale tohle není volně žijící tygr,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima News Vémola, kterého 29. prosince čeká bitva s rivalem Pirátem v pražské O2 areně.

  V noci z pondělka na úterý známý zápasník přidal na svůj Instagram do stories krátké video, které působí jako dojemná rozlučka s tygřicí, o níž Vémola již brzy přijde.

  Tygřice byla držena v naprosto neodpovídajících podmínkách, shodli se experti

  Zatímco Terminátor se bije do prsou, že se o svá zvířata stará tím nejlepším možný způsobem, experti z Unie českých a slovenských zoologických zahrad jsou ovšem jiného názoru.

  „Naši odborníci celou situaci od začátku důkladně monitorují. Vzhledem k tomu, že zvíře bylo současným majitelem nabyto nelegálně, bez platných dokumentů a je drženo v neschválených a pro druh zvířete v naprosto neodpovídajících podmínkách, plánované kroky a vydané stanovisko MŽP plně podporují,“ stojí v prohlášení organizace, která sdružuje 16 českých a 4 slovenské zoo.

  Takové jednání neschvalujeme a tvrdě jej odsuzujeme,“ uvedl podle serveru iSport.cz na adresu Karlose Vémoly prezident olomoucké zoologické zahrady Radomír Habáň.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...