Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Zlomený Vémola: Vláda mu sebere tygřici! „Tady se jako bude mít líp?“ zuří a podpořila ho Lela

  Přesně za měsíc ho čeká zřejmě poslední O2 arena v kariéře, před našlapanou halou se postaví dávnému rivalovi Pirátovi. Jenže Karlose Vémolu (38) teď trápí úplně jiná věc. Ministerstvo životního prostředí se mu rozhodlo sebrat vzácnou bílou tygřici, kterou pojmenoval Ramba. Zápasník nijak nezastírá, že ho rozhodnutí zlomilo, zároveň ale zuří: „Tak tady se prý bude mít lépe,“ posteskl si u zařízení, kam má být tygřice převezena.

  Vémola je vášnivým chovatelem divokých zvířat, vedle známé lvice Elsy má doma krokodýla či žraloka. Vůbec největší chloubou jeho sbírky ovšem je vzácná bílá tygřice Antonie Ramba.

  Jenže o tu slavný bijec brzy přijde. Rozhodlo o tom Ministerstvo životního prostředí, jak informovala CNN Prima News. Důvodem mají být nejen chybějící, ale dokonce i zfalšované dokumenty a také nevyhovující podmínky.

  „Potvrzuji, že dojde k odebrání zabaveného nelegálně chovaného mláděte tygra ze soukromého chovu Karla Vémoly. Důvodem je především fakt, že chovatel nebyl schopen doložit legální původ zvířete ani okolnosti jeho nabytí, čímž porušil zákon o obchodování s ohroženými druhy,“ uvedla mluvčí ministerstva Lucie Ješátková.

  „Chovatel navíc předložil falešné dokumenty o tom, kdo jsou rodiče tygra, pro chov tygrů je navíc nutné mít i veterinární povolení, a to v tomto případě nebylo vydáno,“ řekla také a dodala, že aktuálně tygřice žije v nelegálních a nevyhovujících podmínkách.

  Vémolu rozhodnutí zdrtilo, na sociálních sítích se tím jeden z největších tvrďáků české bojové scény netají. Vzkázal například, že si nedovede vůbec představit chvíli, kdy mu pracovníci ministerstva přijdou tygřici odebrat.

  ❌ ZVÍŘE NENÍ VĚC ❌
  Určitě spousta z vás viděla dnešní reportáž na CNN Prima…
  Antonie Ramba je součást naší rodiny a já jsem vždy dělal, a dělat budu, maximum pro to, aby se měla co nejlépe.

  ️ Ve čtvrtek dáme živák, kde si řekneme, jak se věci doopravdy mají. Díky všem za podporu.

  29. listopadu 2023 v 20:09, příspěvek archivován: 30. listopadu 2023 v 13:53

  Zažádal dokonce, aby byla Ramba umístěna do zoologické zahrady v Česku, aby jí mohl zůstat nablízku, a dokonce navrhl, že bude klidně dotovat její chov. Jenže ani v tomto mu vyhověno nebylo. Ministerstvo sice česká zařízení oslovilo, jenže žádné aktuálně nemá podmínky na to, aby takovému zvířeti poskytlo adekvátní podmínky.

  Tygřice tak nejspíš skončí v Německu. Vémola se dokonce na konkrétní místo zřejmě zajel podívat. Sdílel totiž video jakéhosi zařízení, obehnaného německými nápisy.

  „Tak tady jí prý bude líp. Zítra k tomu řeknu víc, dnes už toho je na mě moc,“ napsal Vémola a přidal dokonce plačícího smajlíka, což u něj rozhodně zvykem nebývá.

  Karlos Vémola

  Velmi malou záplatou na ránu veterána UFC může být to, že se vůči němu zvedla velká vlna solidarity. Poděkoval lidem, kteří například píší, že sice nejsou jeho fanoušky, ale rozhodnutí úřadů nechápou. Manžela podpořila i jeho Lela.

  „U nás doma je Rambě nejlépe. Je součástí naší rodiny. Je na nás zvyklá nikde jinde jí lépe nebude. S láskou se o ní stará můj manžel. Škoda, že zvířata nemají svoje práva. Svět se zbláznil a lidi také nemají city,“ vzkázala.

  Karlos se sice evidentně pokusí rozhodnutí jakkoliv zvrátit. Zdá se ovšem, že je definitivní.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

  jít naiDNES.cz