Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Vémola měl podle veterinářů týrat svou tygřici. Měla chirurgicky odstraněné drápy! Lela zuří

  V úterý před Vémoland v Měchenicích kromě novinářů přijeli kolem poledne také veterináři, kteří známému MMA zápasníkovi definitivně odebrali tygřici Antonii Rambu, na niž Karlos Vémola (38) neměl potřebné papíry. Na místě se šuškalo o tom, že zvíře je ve špatném stavu. To pak rázně popřela Vémolova manželka Lela, která je toho názoru, že celou akci rozjeli „zlí lidé“ a Karlos se o svá zvířata stará tím nejlepším možným způsobem. Mezitím se ale objevilo další velmi závažné obvinění! Podle Státní veterinární správy měl Vémola chirurgicky odstranit drápky na předních končetinách tygřice Antonie Ramby, což podle veterinářů lze považovat za týrání zvířat!

  Ministerstvo životního prostředí před časem rozhodlo o odebrání tygřice, kterou ve svém domě choval populární MMA zápasník Karlos Vémola. Důvodem byly nejen chybějící, ale dokonce i zfalšované dokumenty a také nevyhovující podmínky.

  „Potvrzuji, že dojde k odebrání zabaveného nelegálně chovaného mláděte tygra ze soukromého chovu Karla Vémoly. Důvodem je především fakt, že chovatel nebyl schopen doložit legální původ zvířete ani okolnosti jeho nabytí, čímž porušil zákon o obchodování s ohroženými druhy,“ uvedla už dříve pro CNN Prima News mluvčí ministerstva Lucie Ješátková.

  „Chovatel navíc předložil falešné dokumenty o tom, kdo jsou rodiče tygra, pro chov tygrů je navíc nutné mít i veterinární povolení, a to v tomto případě nebylo vydáno,“ dodala mluvčí.

  K odebrání tygřice došlo v úterý krátce po poledni. Celou akci zdokumentovali fotografové Expresu. Zvíře muselo být před cestou do německé ZOO uspáno.

  „Když se přepravuje zvíře, tak se musí uspat, to jsou postupy dané zákonem. Každé zvíře se musí uspat a pak se znovu vzbudí. Ten veterinář ale řekl, že je v tak nádherném stavu, že se to jen málokdy vidí,“ řekla Expresu Vémolova manželka Lela, podle které Karlos svá zvířata skutečné hýčká.

  „Měla nádhernou srst a bylo vidět, že o ni bylo perfektně postaráno. Karlos je opravdu milovník zvířat a stará se o ně krásně,“ dodala Vémolova manželka, která popřela informace Expresu, že veterináři na místě řešili údajně špatný stav tygřice.

  Za celým případem stojí zlí lidé, říká Lela. Vémola plánuje další zvíře

  Lela pak na svém Instagramu dala průchod emocím a zavzpomínala na den, kdy tygřici Antonii Rambu poprvé držela v náručí.

  „Jsem z toho tak smutná. Vyrostla si u nás do velké a mocné krásy. Škoda, že zvířata nemají žádná práva. Lepší péči, než už nás doma, mít nikde nebude,“ myslí si slovenská sexbomba, která pak v komentářích naznačila, co podle ní bylo pravým důvodem odebrání divoké šelmy.

  „Úřady a zákony jsou jedna věc, ale za celým tímto případem stojí někdo, kdo způsobil, že nám to všechno ublížilo. Dnešní lidé jsou zlí a teď se z toho radují. Karma ale přijde ke každému, vždy si to pamatujte. Je to otázka času,“ myslí si Lela Vémola.

  Vémola čelí podezření, že týral odebranou tygřici. Měla chirurgicky odstraněné drápy!

  Karlos se na těžkou ztrátu snaží zapomenout v gymu během tvrdých tréninků. Už 29. prosince ho v pražské O2 areně čeká vyhrocená bitva s rivalem Pirátem Krištofičem.

  Vémola je velkým favoritem u expertů i bookmakerů. Co se týče jeho domácí ZOO, tak se pravděpodobně opět rozroste. Po poslední výhře nad Slovákem Langerem totiž Karlos oznámil, že si chce pořídit orla. Rád by ho měl už na jaře.

  „Teď si dělám sokolnické a myslivecké zkoušky. Ale žádný sokol, rovnou si dopřeji orla,“ prozradil Vémola před časem pro Sport.cz.

  Ve čtvrtek odpoledne vyplula na povrch další velmi zajímavá informace. Server Ekolist.cz informoval, že při kontrole zdravotního stavu tygřice Antonie Ramby bylo zjištěno, že zvíře má chirurgicky odstraněny všechny drápy na předních končetinách. Ministerstvo životního prostředí proto upozornilo Státní veterinární správu, která prověří podezření na týrání zvířete.

  „Po obdržení všech důležitých dokumentů a informací Krajská veterinární správa prověří odebrání všech drápů na předních končetinách tygřice Ramba. Chirurgické odstranění drápů u šelmy z jiných než zdravotních důvodů lze považovat za závažný přestupek týrání zvířete, který porušuje zákon na ochranu zvířat proti týrání,“ sdělil Petr Vorlíček, tiskový mluvčí Státní veterinární správy.

  Podle důvěryhodného zdroje Expresu měl Vémola nechat odstranit drápky i dalším zvířatům. „Z toho důvodu se může mezi nimi pohybovat v kleci,“ tvrdí člověk, který má k Vémolovi blízko.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

  jít naiDNES.cz