Pátek 10. července 2020, svátek má Libuše, Amálie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Lela šla s Karlosem Vémolou na ryby a jen tím naštvala rybáře: Hnus, nemáte úctu ke zvířatům!

  O nejslavnějším českém MMA zápasníkovi Karlosi Vémolovi (34) se ví, že si rád sem tam zajde na ryby. Chvilky relaxu u vody si zpříjemnil tím, že s sebou vzal svou partnerku Lelu Ceterovou (30), která nikdy předtím nerybařila. A dopadlo to špatně! Lela se pochlubila „dobrým skutkem“ a rybáři na sociální síti na ní nenechali nit suchou.

  Loni na Vánoce na sebe MMA bijec Karlos Vémola strhl pozornost tím, že do Vltavy vypustil kapra, kterého přinesl v tašce Louis Vuitton. Prezentoval to jako dobrý skutek a myslel si, že rybě zachránil život. 

  Opak je ale pravdou. Ve skutečnosti kapr po vypuštění zpět do vody trpí mnohem více, než když je zabit normálním způsobem.

  „Vypuštění vánočního kapra zpět do přírody by mělo být již přežitkem, nikoli tradicí. Současný zákon na ochranu zvířat proti týrání zakazuje opuštění zvířete, zvlášť pokud to není vhodné z hlediska stavu zvířete a podmínek prostředí, do kterých má být zvíře vypuštěno,“ uvedl tehdy na Facebooku veterinář Jiří Žák.

  „Vím, že je hodně velká šance, že ten kapr nepřežije. Ale i tu malou šanci beru a dělám maximum pro to, aby to přežil. Nosím si domů do vany kanystry s vodou z Vltavy, aby se aklimatizoval na vodu, do které půjde. Držím tu vodu co nejstudenější, aby neměl teplotní šok,“ bránil se tehdy Vémola.

  Zápasník, na jehož hlavu se v té době snesla ostrá kritika, se zřejmě nepoučil. Na ryby tentokrát vzal svou partnerku Lelu Ceterovou, která na rybách nikdy předtím nebyla. Ta se na Instagramu pochlubila fotografií a videem, jak chytila malého pstruha. 

  Lela vyrazila s Karlosem na ryby a nedopadlo to dobře.

  Rybu po vylovení odhodila na břeh, kde ji nechala chvíli se klepat, poté se pstruha holýma rukama snažila zase vyhrabat z trávy. Když se jí to po několika vteřinách konečně povedlo, udělala si s rybičkou několik fešných selfie a následně rybu hodila do vody.

  „Rybičku držím v ruce, protože jsme ji pustili zpět do vody. Krásně odplavala,“ nechala se slyšet modelka.

  Rybáři šílí: Nepřijatelné, hnus, nemáte úctu ke zvířatům!

  To vůbec nezajímalo rybáře, kteří se do ní pustili se vší vervou. Někteří se Lele snažili vysvětlit, že žádný dobrý skutek neudělala, naopak rybu téměř jistě odsoudila k bolestivé smrti.

  „Válet ho na suché zemi považuji za naprosto nepřijatelné. Prosím, věnujte svůj čas nejen rybařině samotné, ale i drobnému studiu a základům ichtyologie. Takto válet ryby na suché zemi a dokonce je brát do suchých rukou vede k jejich velmi častému úhynu,“ napsal jistý rybář Pavel, se kterým projevilo souhlas mnoho dalších diskutérů.

  S Lelou to nehnulo. „Milý pane, poprvé jsem rybařila. A rybičku jsme zpět vrátili do vody, proto jsem ji držela v ruce,“ odpověděla mu.

  Rybář poté Lele vysvětlil, že příště by měla mít alespoň namočené ruce, ale někteří z jejích followerů reagovali mnohem ostřeji.

  „Naučte se chovat k uloveným rybám, než budete prezentovat taková videa a fotky. Toto je hnus,“ ulevil si Vojtěch.

  Vémolova partnerka se ale dále bránila: „Já jsem nic špatného neudělala. Rybička se vrátila zpět do vody a krásně odplavala. V životě bych zvířeti neublížila.“

  „Slečno, dokud se nenaučíte chovat k rybám, které ulovíte, radši se držte toho, co děláte, a rybařinu nechte těm, kteří to umí a hlavně mají špetku úcty ke zvířatům a přírodě,“ kritizoval ji rybář ze Slovenska.

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 10. července 2020, svátek má Libuše, Amálie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz