Krtečka čeká další dobrodružství, po vesmíru míří do F1. Čí monopost ozdobí?

Krteček bude tuto sezonu zdobit monoposty Kimiho Räikkönena a Antonia Giovinazziho. | foto: Alfa Romeo Racing

Legenda českého animovaného filmu z pera kreslíře Zdeňka Milera zažije po letu do vesmíru další dobrodružství. Stane se nedílnou součástí stáje formule 1 Alfa Romeo Racing. Zdobit by měl Krteček monoposty Kimiho Räikkönena a Antonia Giovinazziho.

Krtečka vytvořil výtvarník Zdeněk Miler v roce 1965 a dnes je postavička známá nejen v České republice, ale baví děti doslova po celém světě. Teď je před ním další velká výzva. Stane se součástí týmu Alfa Romeo Racing F1, a tedy i obrovské show s více než 500 miliony fanoušky napříč planetou.

Krteček se bude snažit poznat nové publikum a zaujmout představivost dětí v rámci svých nových dobrodružství s týmem Alfa Romeo Racing podobně jako v roce 2011, když doprovázel amerického astronauta Andrewa Feustela na palubě poslední mise raketoplánu Endeavour.

Už tento týden se Krteček zúčastní Velké ceny Monaka, aby oficiálně zahájil svou pouť. Jeho obrázek bude tuto sezonu zdobit monoposty Kimiho Räikkönena a Antonia Giovinazziho. Je jasné, že vše, co Krteček prožije, bude podnětem k nové sérii kreslených epizod.

„Obecně je zájem, aby se náš sport zaměřil na nové publikum. A Krteček, který má velkou základnu po celém světě, nám v této snaze může pomoci. Osloví statisíce dětí a přiblíží jim náš sport,“ vysvětlil důvody zajímavého spojení ředitel týmu Alfa Romeo Racing a CEO Sauber Motorsport AG Frédéric Vasseur s tím, že Krteček je neohrabané zvířátko toužící po dobrodružství, které využívá svoji vynalézavost a zvědavost k prozkoumání světa.

Snad Krteček přinese jezdcům štěstí.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat