Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Nejsmutnější galerie: Slzy za královnu. Tvář si otírala i Meghan, Andrew se rozplakal

  Meghan si otírala slzy. | foto: Profimedia.cz

  Udržet emoce na uzdě, to byla jedna z předností královny Alžběty II. coby panovnice. V jednom z dílů netflixové Koruny si dokonce její představitelka Olivia Colman stěžuje, že má psychický blok, nedokáže smutnit a pláč na místě tragédie v Aberfanu musela předstírat. Její příbuzní v čele s novým králem Karlem III. podobný „problém“ řešit nemusí, během smutečního pochodu či obřadu se objevilo několik fotografií, jak si členové královské rodiny otírají z tváře slzy.

  Členové královské rodiny zažili emočně hodně vypjatý den. Po týdnu a půl na nohou vyvrcholilo období národního smutku pohřbem královny Alžběty II.

  Celý program začal smutečním průvodem za rakví z Westminster Hall do Westminsterského opatství. Tam přišel na řadu obřad za účasti stovek státníků z celého světa. A následně další průvod až k Wellingtonově oblouku, přičemž ještě večer rodinu čeká soukromý obřad.

  Za celou tu dobu vzniklo několik fotografií, jak potomky královny Alžběty smutek přemohl. Král Karel III. byl zachycen, jak mu slzí oči. Britský server Mail Online si dokonce všiml, že si při vstupu do opatství otíral tváře.

  Pohřeb královny Alžběty

  Během prvního pochodu za rakví se zcela neskrývaně rozplakal princ Andrew. Ačkoliv v tuto chvíli platí za vyvrhele a královna mu kvůli Epsteinově aféře odebrala tituly, načež dnes ani nemohl nosit uniformu, vždy se říkalo, že jde o královnino nejoblíbenější dítě. Vztah spolu měli skutečně výborný.

  Princ Andrew se zcela rozplakal.

  Slzu uronila dokonce i Meghan, vévodkyně ze Sussexu, která královně v posledních letech života brnkala na nervy nejen megxitem, ale třeba i šokujícím rozhovorem u Oprah Winfrey plným lží.

  Meghan si otírala tvář ve chvíli, kdy stála vedle královy manželky Camilly, Catherine, princezny z Walesu, a jejích dětí. Smutek sdílela i se svým manželem princem Harrym.

  Pohřeb královny Alžběty

  Pohřeb královny Alžběty

  Smutná nálada panovala kompletně v celém Londýně. Celou noc podél Mallu kempovala reportérka Expresu a odbornice na královskou rodinu Bára Koukalová. Popsala nám, jak emotivní bylo, když celý Mall ztichl a všichni sledovali pohřeb.

  „Lidé všude kolem mě brečí. Všichni sledujeme obřad na telefonech a každý je tu uzavřený sám do sebe. Nikdo se s nikým nebaví,“ vzkázala z Londýna.

  Londýňané sledují pohřeb a truchlí za královnu.

  Jinak tomu nebylo ani ve chvíli, kdy kolem prošel průvod v čele s rakví královny Alžběty.

  „Dokud šli vojáci, všechno bylo normální, ale jakmile se objevila stráž s rakví, okamžitě nastalo ticho a pak pláč. Já jsem slzela, kamarádka Tina brečela, všichni kolem mě brečeli. Za rakví jsme se všichni ještě otáčeli. Překvapilo mě, jak je Karel docela malý, podle mě stejně vysoký jako já, měla jsem je na dosah ruky. Krásně jsme viděli všechny dámy, princezna Eugenie z auta tak trošku i zamávala. Auto s Camillou a Catherine se u nás na chvíli i zastavilo a obě se dívaly na obě strany,“ popsala Bára.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 17:34 úterý 17. ledna 2023. Anketa je uzavřena.

  • Tvl
   12
  • Trapas
   8
  • Super
   7
  • Sladký
   5
  • Cože
   4
  • Haha
   3
  Vybrali jsme pro vás

  První termální bazén u Prahy

  Komerční sdělení V Senohrabech u Prahy se rozšířil saunový svět o unikátní termální bazén, moderní ceremoniální saunu pro 150 osob a...

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...