Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Klusová kvůli koronaviru narazila: Ozvaly se jí samoživitelky i ženy lékařů

  Influencerka Tamara Klusová (32) má občas sklony k tomu vyjadřovat se ke všemu, co se jí honí hlavou. Ostatně, je to její „práce“. Nezřídka se pustí na tenký led, když reaguje na světové dění nebo politickou situaci. V souvislosti s koronavirem a nouzovým stavem v Česku sice přišla s docela rozumným a milým pohledem na věc, jako univerzální mantra bohužel fungovat nemůže.

  „Nelíbí se mi, jak teď vedle sebe žijeme. Pojďme prosím být víc spolu. A vědomě naplňovat nás společný čas,“ uhodila na manžela v den D Tamara Klusová. „Lásko, cítím to stejně. Musíme s tím oba něco udělat,“ odpověděl Tomáš Klus, který o pár hodin později své ženě zavolal, že ho bude mít doma asi ještě o něco déle, než by chtěla, že je kvůli koronaviru vyhlášen stav nouze.

  Že všechno zlé může být k něčemu dobré, se ukázalo záhy. 

  „Od té doby zažíváme opravdové štěstí. Ano, máme strach o všechny dědečky a babičky, snažíme se pomáhat, sdílet, hrát pro vás, nahrávat, tvořit, ale ze všeho nejvíc si užíváme společného času, který zatím nemá žádné ohraničení,“ pochvaluje si manželka známého zpěváka, která se z opatření kolem koronaviru snaží vzít si to nejlepší.

  „Kolikrát jsem sama napsala nebo četla ve všech možných statusech větu: Kéž by šel zastavit čas nebo Kdy ty děti tak vyrostly? či Chtěla bych víc číst, začít psát blog nebo prostě jen tančit uprostřed obývacího pokoje se svojí láskou,“ vyznala se ze svých niterních pocitů, tužeb a přání Klusová, která je ráda, že si tato přání může nyní splnit.

  „Teď to všechno všecičko můžeme žít a vším tím, po čem toužíme, můžeme být. Není to požehnání?“ ptá se.

  „Není to ta nejúžasnější výzva pro život? Objímám vás všechny a držím nám všem palce, ať z téhle bouře vyjdeme jako lepší, pokornější, propojenější a šťastnější než kdy dřív. Zvládneme to,“ dodala Tamara. Bohužel ne všichni mohou z nastalé situace těžit.

  „Ráda bych sdílela váš názor. Bohužel jsou manžel i tchán lékaři, moje sestra i teta zdravotní sestry. Cítím, že manžela v této době ztrácím. Když už se doma potkáme, je nesmírně unavený. Telefon neodloží 23 hodin denně, nemůže. Tento boj vnímám trochu z jiné strany. Snad také vyjdu lepší a pokornější... Snad,“ reagovala na její status Lucie M., která neztrácí naději.

  „Manžel je lékař v Německu. Po čtvrtečním uzavření hranic zůstane na druhé straně, aby mohl pomáhat všem, kteří to budou potřebovat, a asi jich nebude málo. Jenže my tam s ním nesmíme. Na jak dlouho nás stát rozdělí? To nikdo neví. Jenže manžel pomáhat musí!“ nechala se slyšet Anulina, která mimořádnost situace chápe, ale netají se tím, že je to těžké pro celou rodinu.

  Našli se i tací, kteří Klusové vyčetli, že ne všichni se mají tak dobře jako ona. Na její obranu je nutné říct, že to není o penězích, spíš o úhlu pohledu. Z nouzového stavu mohou rodiny a partneři vytěžit i bez milionů na kontě. 

  „To může napsat jedině člověk, který je na tom finančně dobře a je finančně zajištěný. Matky samoživitelky, mezi které se řadím bohužel i já, jsou závislé na školce a práci, která je živí, aby měly aspoň pro dítě z ruky do huby. Žijí od koruny ke koruně a teď musí být s dítětem na ošetřováku za 60 procent platu, to žádný štěstí není, jen tanec na hraně mezi bídou a ještě větší bídou,“ posteskla si jedna z Tamařiných sledujících.

  A zpěvákova manželka si znovu uvědomila, že se nikdy nezavděčí všem. Co je dobré ni a její rodinu, mohou jiní prožívat o poznání hůř. I když to myslela jistě dobře, o tom žádná!

  Fotogalerie

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

  Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 9. července 2020, svátek má Drahoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz