jít naiDNES.cz

Spacey byl zproštěn obvinění ze sexuálního obtěžování: Je to konec kampaně Me Too?

Zásadní zvrat! Americká prokuratura stáhla obvinění herce Kevina Spaceyho (59) ze sexuálního obtěžování osmnáctiletého chlapce, kterého se měl podle obžaloby dopustit v roce 2016 na malém ostrově v americkém státě Massachusetts. Informovala o tom agentura AP.

Americký herec čelil obviněním, že před třemi lety mladého muže opil a pak ho obtěžoval v baru na ostrově Nantucket, kde muž pracoval jako uklízeč nádobí. Kevin Spacey, který se naposledy blýskl v televizním seriálu Dům z karet, vinu popírá.

Nečekaný zvrat v procesu nastal 8. července, kdy poškozený s odvoláním na pátý dodatek Ústavy odmítl před soudem dále vypovídat. Měl vysvětlit vymazané zprávy z mobilního telefonu, který prý měl v době obtěžování u sebe. Místo toho soudu sdělil, že telefon ztratil.

Herce v minulosti z obtěžování obvinilo více než třicet mužů, před soudem ale dosud skončila jen kauza z ostrova Nantucket. 

Jako první herce v říjnu 2017 obvinil ze sexuálního obtěžování o dvanáct let mladší americký herec Anthony Rapp, kterého se prý pokusil svést před zhruba třemi desítkami let. Spaceymu bylo tehdy 26 a Rappovi 14 let. Spacey se Rappovi za nevhodné chování omluvil.

Spacey byl jedním z umělců, na které dopadly následky kampaně Me Too, která se v USA postupně rozjela do obřích rozměrů. Bude zajímavé sledovat, jak se budou vyvíjet kauzy dalších údajných hříšníků.

Producent Harvey Weinstein už před časem slíbil zaplatit miliardu korun ženám, které ho viní ze sexuálního obtěžování a napadení.

Je s podivem, že se k tomu zatím nevyjádřily největší agitátorky Me Too jako Asia Argento, Alyssa Milano nebo Rose McGowan. Byly to právě ony, které volaly po exemplárních trestech...

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře