Blýská se na lepší časy? Spacey obviněný z obtěžování u soudu zazářil

Fakt, že k soudu Kevin Spacey dorazil, mnohé překvapil. | foto: AP

Americký herec Kevin Spacey (59), jehož rozjetou kariéru vážně poškodila obvinění ze sexuálního obtěžování mužů, se překvapivě dostavil k soudu. Stalo se tak na předprocesním slyšení v kauze sexuálního útoku na osmnáctiletého chlapce, kterého se údajně dopustil v červenci 2016 v baru na ostrůvku Nantucket.

Za sexuální útok v americkém státě Massachusetts by v případě prokázání viny mohl dvojnásobný držitel Oscara vyfasovat až pět let za mřížemi

Podle listu The Wall Street Journal se nyní obhajoba věnuje hlavně snaze zpochybnit důvěryhodnost žalujícího muže. Přišla proto mimo jiné s dokumenty, které ho obviňují z toho, že smazal textové zprávy dokládající nevinu Kevina Spaceyho.

Během lednového slyšení předběžného řízení soud herci uložil, aby se ke své údajné oběti a její rodině nepřibližoval. Soud mu ale také umožnil se dalších slyšení osobně neúčastnit. Z toho důvodu Spaceyho přítomnost média označují za velmi nečekanou.

Herec, který dorazil v doprovodu svého právního zástupce, působil velmi vyrovnaně, jako by znovu našel potřebnou sebejistotu a sílu se poprat s okolnostmi.

Herce v minulosti z obtěžování obvinilo více než třicet mužů. Před soudem skončila jen kauza z ostrova Nantucket.

Jako první herce v říjnu 2017 obvinil ze sexuálního obtěžování o dvanáct let mladší americký herec Anthony Rapp, kterého se prý pokusil svést před zhruba třemi desítkami let. Spaceymu bylo tehdy šestadvacet a Rappovi čtrnáct let. Spacey se Rappovi za své chování omluvil.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat