Kat plných stolů a lednic Cajthamlová šokuje: Lidé jsou posedlí štíhlostí

Kateřina Cajthamlová se diví, co se to v dnešním světě děje. K honbě za extrémní štíhlostí a démonizaci obézních však přispěla i ona sama. | foto: Koláž Expres.cz

Od dob, kdy v pořadu Jste to, co jíte rabovala lednice, kabonila se nad kečupem, stavěla pagody z párků a do váz s limonádami házela pochoutkový salát, ušla Kateřina Cajthamlová (56) kus cesty. Z konfekční velikosti 38/40 postoupila na 40/42 a významně zmírnila také svou rétoriku. Spíš než hodnotu na váze řeší kondici člověka, psychickou pohodu a stavbu těla.

„Už tří- až šestileté děti v Americe řeší svoji váhu. To je šokující!“ děsí se aktuálního stavu věcí lékařka, hvězda pořadu Jste to, co jíte nebo DoktorKA Kateřina Cajthamlová. Ta na vlastní kůži poznala, jak „chutná“ teror superštíhlých, kteří jí dali sežrat to, jak aktuálně vypadá.

„Stala jsem se obětí útoku lidí s poruchou příjmu potravy, kteří mi při odchodu řekli, že se mi nediví, že je posílám léčit se, když jsem sama tlustá...,“ poznamenala Cajthamlová v DVTV v rozhovoru s Danielou Drtinovou s tím, že má normální konfekční velikost.

„Společnost je posedlá hubeností a touhou vejít se do asijských konfekčních velikostí,“ uvedla také Cajthamlová, která už nenakládá obézním lidem na stoly týdenní objem jídla, jež spořádali. S odstupem času odbornice pozměnila svá doporučení a nyní apeluje hlavně na selský rozum.

„Na váze tolik nezáleží, záleží spíš na tom, jestli je člověk fit, nebo ne. To poznáte i podle stisku ruky,“ vysvětlila lékařka, která poté, co přestala kouřit, na vlastní kůži poznala, jaké to je významně přibrat.

„Lidé se bojí chodit k lékaři, protože bez ohledu na to, o jakého odborníka jde, cítí se vždycky oprávněný k tomu říct: Nejdřív zhubněte!“ podotkla s tím, že se stávající praxe musí změnit, stejně jako přemýšlení některých lidí. 

„Všichni nemohou vypadat jako z katalogů a chrastit kostmi. Každý člověk má jinou tělesnou konstituci a otrocky se řídit BMI indexem také vždycky nelze,“ vysvětlila u Daniely Drtinové.

„Když jsme vstupovali do pořadu Jste to, co jíte, zrušili jsme pojmenování tlouštík, protože je to urážející,“ dodala Cajthamlová. Podle všeho vzala na milost nejen zmiňovaný kečup, který svého času tolik démonizovala, ale i fakt, že každý nemůže vypadat jak extra štíhlá britská modelka Twiggy.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:18 27. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  42
 • Haha
  12
 • Trapas
  10
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
 • Tvl
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat