jít naiDNES.cz

Janeček vyhrál soud o syna. Byl zproštěn také obvinění z domácího násilí a užívání kokainu

Karel Janeček vyhrál soudní bitvu. | foto: InstagramProfimedia.cz

Miliardář Karel Janeček (46) slaví! Ve Francii se mu podařilo vyhrát soudní bitvu nad svou tuniskou manželkou Mariem Mhadhbi (35). Bude tak moci být v pravidelném styku se synem Yanisem (3). Francouzský soud ho také zprostil všech obvinění týkajících se údajného užívání drog či domácího násilí.

O Janečkově velkém vítězství jako první informoval server eXtra.cz s odvoláním na své zdroje. Informaci později potvrdil i sám miliardář.

„Ano, je to pravda, soud jednoznačně rozhodl v můj prospěch. Mám z toho obrovskou radost,“ svěřil se Expresu geniální matematik, který si tuniskou krásku Mariem vzal v roce 2015.

Karel Janeček je známý tím, že vyznává mnohoženství. Mariem o tom věděla a zpočátku jí to nevadilo. 

V zimě roku 2017 se ale jejich manželství rozpadlo a Mhadhbi se i se synem Yanisem vrátila do Francie. Od té doby Janečkovo srdce patří už jen jeho nynější partnerce Lilii Khousnoutdinové, s níž má miliardář roční dceru Isabelu.

Po boku své nové lásky se Janeček začal nepříliš lichotivě vyjadřovat na adresu své manželky. Vedl s ní jakousi válku přes sociální sítě. V jednom z příspěvků na Facebooku o ní například napsal, že je mentálně nemocná.

Reagoval tak na to, že Mariem na jeho osobu podala údajně lživé trestní oznámení kvůli domácímu násilí a pokusu o únos syna Yanise.

Karel Janeček s bývalými ženami a dětmi na procházce Prahou. Mariem se netváří...

Karel Janeček s bývalými ženami a dětmi na procházce Prahou. Mariem se netváří příliš nadšeně.

Tím, že chce vídat svého syna častěji, se Janeček netajil. Sám ale několikrát vyvrátil, že by se ho někdy pokusil unést. 

Mariem mu ale styk s Yanisem nepovolovala. Tuniská matematička údajně Janečka obvinila také z toho, že před synem užívá drogy a svým nezodpovědným chováním ho ohrožuje. Jednou prý chtěl Yanise vzít k oceánu, kde bylo kvůli výskytu krokodýlů zakázáno se koupat.

„Požadovala, aby se Janeček se synem setkával výhradně za dohledu tuniské chůvy, a to i v Česku, kam zatím Yanise nepouštěla. Jenže veškeré náklady na chůvu, včetně jejího platu, diet a letenek, měl platit Janeček. Měsíční plat chůvy, kterou si Mariem vybrala, byl asi 180 tisíc korun, mnohonásobně víc, než je ve Francii běžné,“ řekl zdroj eXtra.cz. 

Soud nárok na chůvu, která měla být příbuzná Mariem, zamítl. Stejně tak soud zamítl i další požadavky krásné Tunisanky. Jedním z nich měl být Janečkův omezený přístup k synovi. Lékařská zpráva navíc vyloučila, že by matematik užíval kokain či jiné drogy.

U soudu neprošlo ani obvinění z domácího násilí.

Yanis tak bude dále bydlet se svou matkou v Paříži, Janeček si ho ale bude moct brát i do České republiky. Syna smí vídat každý druhý víkend a má právo s ním trávit polovinu prázdnin.

Fotogalerie

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat