jít naiDNES.cz

„Je mentálně nemocná,“ tvrdí Janeček o manželce Mariem. Prý jí nabídl sto milionů

Karel Janeček si myslí, že jeho žena Mariem Mhadhbi, se kterou se rozvádí, je mentálně nemocná. | foto: koláž expresProfimedia.cz

„Je mentálně nemocná!“ komentuje miliardář Karel Janeček (46) trestní oznámení, které na něj v předešlých dnech podala jeho zákonná manželka Mariem Mhadhbi, s níž je v rozvodové bitvě. Janeček tvrdí, že se jedná o promyšlenou pomstu.

Nedávno miliardář Karel Janeček (46) na sociálních sítích přiznal, že na něj jeho zákonná manželka Mariem Mhadhbi, se kterou se rozvádí, podala lživé trestní oznámení kvůli domácímu násilí a pokusu o únos jejich syna Yanise (3).

Toho přitom Janeček kvůli rozvodovým rozepřím dva měsíce neviděl. Na základě žaloby byl Janeček zadržen a vyslýchán na pařížské kriminálce.

„Byl jsem na soudním stání ohledně rozvodu, za což jsem moc rád, že již proběhlo. Ve Francii bohužel neexistují takzvaná předběžná opatření, a tak jsem svého syna neviděl celé léto, více než dva měsíce. To bylo strašné. Nyní proběhlo rozvodové stání, brzy bude výsledek a já budu mít právo být se svým synem. Další den jsem byl na výslechu, který probíhal na základě absurdních obžalob vůči mně,“ vyjádřil se matematik pro server iDNES.cz.

Rozchod Karla Janečka s tuniskou matematičkou Mariem Mhadhbi provází od samého začátku boj o syna i majetek.

Janeček si vzal Mariem v roce 2015. O dva roky později potkal alternativní absolventku Oxfordu Lilii Khousnoutdinovou, již si vzal během rituálního obřadu v Bhútánu za ženu a počal s ní dceru Isabellu, která se narodila v červnu 2018.

Matematik definitivně opustil Mariem na jaře 2018, kdy začal žít s milenkou Lilií. Od té doby Mariem žije se synem Yanisem v Paříži. Podle Janečka se mu zákonná manželka mstí, proto na něj podala trestní oznámení.

„Nečekal jsem to. Naprosto mě to šokovalo. Nechápu to. Troufnu si říci, že je mentálně nemocná. Stalo se to, že pochopila, jak jsem ve vztahu s Lilií skutečně šťastný a není to jen to, co tvrdila ona,“ řekl v rozhovoru pro iDNES.cz matematik s tím, že je přesvědčený, že mu jeho zákonná manželka závidí štěstí, které našel po boku milenky Lilie.

Pravděpodobné ale je, že více než o mstu je Mariem z rozvodu s mužem, jehož milovala, nešťastná. To Karlu Janečkovi píší i lidé na sociálních sítích.

„Je to pro ni velká zrada, nevyrovnala se s tím, odpusťte jí, musí moc trpět, zkuste ji pochopit. Buďte velkorysý, ohleduplný, málokterá žena by to unesla,“ píše jistá žena Janečkovi, aby měl s Mariem soucit. Když on je přece tak šťastný po boku jiné ženy a má už dávno jinou rodinu, v níž je spokojený.

Janeček se ale brání: „Věřte mi, že jsem dělal vše pro co nejhezčí soužití, primárně kvůli synovi, ke kterému mám nádherný vztah, který chce být se mnou a v Praze. Bohužel její pomstychtivost je úděsná. Tahala mě za nos tři čtvrtě roku, že se chce domluvit, lež a faleš, připravovala se na pomstu.“

Karel Janeček měl Mariem v rámci bezproblémového rozvodu nabídnout tučnou finanční částku. Pro server Blesk.cz prozradil, že se jedná o mnohem vyšší částku, než nabídl Tomáš Plekanec Lucii Vondráčkové, tedy 113 milionů korun.

„Předčilo by to jakýkoliv odhad,“ dodal Janeček.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat