jít naiDNES.cz

Svíčky na Bertramce před vilou Karla Gotta zůstanou: Úklid si nepřeje rodina!

V pondělí měly být odklizeny svíčky, květiny a další předměty, které položili fanoušci Karla Gotta (†80) u zpěvákovy vily na pražské Bertramce. Očekávaný úklid se ale nakonec nekoná. Na přání rodiny bude pietní místo ještě zachováno.

Celé dva týdny stále přicházely na pražskou Bertramku před Gottův dům stovky fanoušků. Lidé každým dnem přinášeli květiny, svíčky a vzkazy. Slepá ulice Nad Bertramkou není dva týdny průchodná a už vůbec ne průjezdná. Místní se sotva dostanou do svých domovů.

Před vilou je tak nespočet včelek Mája, které přiváželi jak čeští, tak i němečtí fanoušci. Cesta svíček se táhne až na konec ulice.

Místo mělo být uklizeno v pondělí. Podle tiskového mluvčího Pražských služeb Radima Many měly práce začít v osm hodin ráno a celý úklid měl končit ve dvě hodiny odpoledne.

„Na úklidu se bude podílet téměř desítka zaměstnanců, kteří budou přítomný materiál odstraňovat do dvou velkoobjemových kontejnerů. V případě nutnosti jsme připraveni zapojit mechanizovanou techniku, konkrétně takzvaný chodníkový samosběr, a také jsme připraveni provést ošetření povrchu vozovky horkou vodou v případě, že by byla znečištěna zbytky vosku ze svíček,“ přiblížil plánovaný průběh úklidu Mana.

V pondělí ráno ale mluvčí Pražských služeb Expresu sdělil, že na základě zprávy od Technické správy komunikací (TSK) se úklid odkládá. 

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové je důvodem přání rodiny.

„Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá. Přesný termín zatím není znám. Vše řeší město Praha přímo s rodinou,“ sdělila nám Lišková.

Oslovili jsme také tiskovou mluvčí Karla Gotta Anetu Stolzovou. Ta slíbila, že během dne bude k dispozici oficiální vyjádření na webových stránkách nedávno zesnulého zpěváka.

Podle informací Expresu chce rodina nejprve vytřídit některé svíčky a další předměty. Teprve až poté bude moci na místo vyrazit úklidová četa.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat