jít naiDNES.cz

Karel Gott má akutní leukémii! Nemoc opět udeřila v mnohem horší podobě

Ty nejhorší obavy se naplnily. Ačkoliv to chvíli vypadalo, že Karel Gott svůj boj se zhoubným nádorem vyhrál, nemoc znovu udeřila. A tentokrát v mnohem agresivnější podobě.

Když fotografové Expresu před měsícem vyfotili Karla Gotta, jak vchází do nemocnice na Karlově náměstí, jeho mluvčí Aneta Stolzová tvrdila, že Mistr pouze absolvoval pravidelné ambulantní vyšetření, na které s ohledem na svůj zdravotní stav musí pravidelně docházet.

Ačkoliv Ivana Gottová z nemocnice odjížděla sama, Stolzová se Expresu vyjádřila, že Gott nebyl hospitalizován.

Dnes ale sám Gott přiznal, že jeho zdravotní stav je velmi vážný, podle informací Expresu se ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí znovu léčí s vážnou chorobou.

Ta tentokrát měla zasáhnout v mnohem agresivnější formě. Mistr potvrdil Blesku, že jde o akutní leukémii.

„Před čtyřmi lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu. Přes několik druhů léčby přešlo bohužel toto onemocnění v uplynulých měsících v akutní leukémii. Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav, přiznal Blesku slavík.

Ačkoliv informaci Gott zveřejňuje až nyní, o návratu agresivní rakoviny zpěvák údajně ví již měsíce. Tomu odpovídají i události z posledních měsíců, kdy loni oznámil, že v rámci oslav svých 80. narozenin uspořádá megakoncert v O2 aréně, počátkem letošního roku ale od svých úmyslů ze zdravotních důvodů upustil.

Gott sice od té doby několikrát veřejně vystoupil, nikdy na sebe ale nevzal riziko, že pokud bude muset koncert ze zdravotních důvodů zrušit, náklady půjdou za ním.

Toto riziko na sebe vždy vzali pořadatelé akce, na což naposledy doplatil organizátor festivalu Benátská, po němž někteří návštěvníci dokonce vyžadovali navrácení peněz za vstupenky, protože si je kupovali jenom kvůli Gottovi.

Ten se nakonec den před koncertem musel omluvit.

Zprávy o nedobrém zdravotním stavu Karla Gotta jsou nyní sice oficiální, kuloáry českého showbyznysu kolují ale již od počátku roku. Přestože Mistrovi velmi pomohla perfektní péče lékařů z onkologického centra nemocnice na Karlově náměstí, i tak je nyní Gottův zdravotní stav údajně velmi vážný, na což poukazují všechny kroky, které Karel Gott v posledních měsících udělal.

Pomineme-li honosnou oslavu narozenin, na níž nechyběl nikdo, kdo mu byť jen přeběhl přes cestu, za zmínku bezesporu stojí duet Srdce nehasnou, který nazpíval se svou dcerou Charlottkou a zpívá se v něm: „Cítím, jak sprintuje čas. Ještě než usnu, chci slyšet tvůj hlas.“

Nutno říct, že velmi vážná byla i diagnóza Non-Hodgkinova lymfomu, kterou mu lékaři sdělili před čtyřmi lety, ani tehdy mu mnozí nedávali příliš velké naděje na uzdravení. Již jednou Karel Gott ukázal, že se rakoviny nezalekne, snad zabojuje i podruhé!

Celá redakce Expresu drží Mistrovi pěsti.

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat